Menu Zavřít
Více Zavřít
Rozhovory

Byli jsme lepší, ale nevyužíváme šance, mrzí českého kapitána Kubeše

10. 6. 2017 | Martin Schwarz
Jeho tým dřel do posledního okamžiku, nakonec ale pod střechou pardubické Tipsport areny zněla slovenská hymna. Kapitán české reprezentace Pavel Kubeš těžko hledal slova ke zhodnocení federálního derby, které hráči se lvíčkem na prsou ztratili po samostatných stříleních. On i ostatní hokejbalisté České republiky však tuší, že letošní hokejbalový šampionát ještě nekončí, je o co hrát!
 

Po prohraném zápase se Slovenskem asi nemá cenu se ptát na vaše emoce. Jak semifinálový duel hodnotíte?
Jsme samozřejmě rádi, že ještě můžeme hrát o bronzovou medaili, ale cíl byl úplně jiný. My chtěli zlato, které už mít nebudeme, ale zkusíme zabojovat a udělat vše proto, aby aspoň nějaká placka byla.

V čem dnes byli Slováci nejvíce nepříjemní?
Já si myslím, že moc nepříjemní nebyli. My prostě neproměňovali šance, ostatně jako celý turnaj. A právě tohle nám prohrálo zápas se Slovenskem.

Snažil se vás soupeř rozhodit různými strkanicemi a potyčkami?
Každý zápas se Slovenskem je takový, vyhecovaný na maximum, spousta potyček a vyloučení na obou stranách. Bohužel jsme nezvládli přesilovku na konci utkání, kterou jsme si mohli přenést ještě do prodloužení. Jenže pak přišlo naše špatné střídání a to vše zkomplikovalo.

Jak nabrat nové síly do zítřejšího duelu proti Řecku?
Těžko říct. Zkusíme se teď ještě navečeřet, zkusíme si společně promluvit a namotivovat se. I bronzová medaile je dobrá medaile, půjdeme do toho na maximum.

Co od Řeků očekáváte?
Paradoxně si myslím, že Řekové budou ještě více nebezpeční než dnes Slovensko. Jsou běhavější a rychlejší, čeká nás souboj o každý metr plochy. Určitě to nebude snadné a budeme muset vyvinout velkou snahu, abychom ukořistili bronz.

Jak vysoko tohle semifinále řadíte ve své kariéře?
Pro nás to pro všechny byl největší zápas, který jsme kdy hráli. Šlo o hodně, byla na nás znát únava. Zápasů je spousta, bohužel. Rozhodly nájezdy, což podle mě není úplně fér. Ve hře jsme byli lepší, daleko více možností na naší straně.

Jste hrdý na tým za to, co na hřišti nechal?
Bezpochyby. Kluci makali od prvního střídání až do konce, jsem pyšný, že mohu být kapitánem tohoto týmu.

Jaká je motivace na zítřek?
Určitě veliká. Sice jsme jeli pro zlato, i ta bronzová má ale velikou cenu.

Bylo dnešní utkání podobné tomu se Spojenými státy, budeme-li brát ohled na nevyužité šance?
Podobný určitě v tom, že jsme nedávali góly z velkých příležitostí. Lepí se nám od začátku turnaje smůla na hokejky, což nás stálo finálovou účast.