Menu Zavřít
Více Zavřít
Týmy a zápasy

Velké finále je tu! České ženy budou bojovat o historické zlato, muži o bronz

10. 6. 2017 | Matěj Vybíral
Poslední den, nejdůležitější zápasy, buď velká radost, nebo obrovské zklamání. To přesně nabízí vůbec poslední den hokejbalového mistrovství světa v Pardubicích. A fanoušci se mají na co těšit, obě české reprezentace totiž budou bojovat o medaile! Ženy mají šanci získat první zlato, proti Američankám hrají v 11:30, muži se v boji o třetí místo utkají ve dvě hodiny s Řeckem. V pět hodin odstartuje souboj o zlato mezi českými přemožiteli ze Slovenska proti javorovým listům z Kanady.
 

Češi zabojují o medaili, Slováci o zlatý hattrick

Česká reprezentace mužů sice včera po nervydrásajícím bratrovražedném souboji se Slovenskem padla 0:1 po samostatných stříleních, ale už dnes hraje další, obrovsky důležitý duel, který rozhodne, jestli zůstanou Češi na domácím šampionátu bez medaile, nebo vybojují alespoň bronz, a to je ohromný rozdíl. Ve 14:00 si dá český tým repete z posledního šampionátu, opět totiž vyzve tým Řecka. Naposledy to v Zugu vyšlo skvěle, Česko vyhrálo jasně 6:1, když rozhodlo už po třígólové první třetině. Řekové letos skončili v tabulce čtvrtí, do semifinále se dostali nejdřív očekávanou výhrou přes Haiti, poté překvapivým vítězstvím s USA 4:3 po prodloužení. Česko jde do utkání v roli velkého favorita a domácí fanoušci doufají, že prolomí střeleckou smůlu a po konci utkání převezmou medaile útěchy.

V pět hodin odpoledních poté vypukne závěrečný souboj, a to vůbec nejdůležitější. Rozhodne totiž o tom, jestli Slováci získají zlatý hattrick, nebo Kanada po dlouhých deseti letech znovu zvedne nad hlavu pohár. Poslední finálový souboj těchto dvou velikánů se datuje do roku 2005, tehdy v Pittsburghu jasně zvítězily javorové listy 5:1 a dosáhly jako první zlatého hattricku. Teď ho musí strážit, proti suverénním Slovákům to však nebudou mít vůbec jednoduché. Největší favorité turnaje kráčí šampionátem bez jediné prohry, ovládli i první vzájemný duel ve skupině, Slováci zvítězili bez většího odporu javorových listů 3:0. Dnes ovšem Pardubice čeká úplně jiný zápas.

V malé hale se sehrají utkání mužů o konečné umístění. Dopoledne svůj zápas o deváté místo rozehrají poslední celky ve skupinách A divize, a to Finsko s Itálií. V jednu a v půl čtvrté budou hrát poražení čtvrtfinalisté. Do prvního utkání o sedmé místo nastoupí Indie a Švýcarsko, do druhého o celkové páté místo Spojené státy americké, které překvapivě vypadly s Řeckem, a Portugalsko.

Češky útočí na první zlato, vyzvou Spojené státy

V půl dvanácté vyvrcholí turnaj žen. Ty začaly až o dva dny později, měly pouze jeden volný den a dnes jde jejich část mistrovství rovněž do finiše. A k radosti domácích fanoušků se v souboji o zlato představí český tým! Ten dokázal včera v bojovném utkání porazit Slovenky 2:0. Úspěch Češek se zakládal hlavně na výborné obraně, Slovensko nepouštěly do téměř žádných šancí a po gólech Němcové a Lédlové postoupily po dvou letech do finále. Tam zatím byly české ženy pouze jednou a po prohře s Kanadou 1:5 slavily stříbro. Teď mají šanci na zlato větší, proti nim se totiž nepostaví favorizované javorové listy, ale Američanky, které dokázaly Kanadu v semifinále zaskočit a po skvělém obratu ve třetí třetině z 1:2 na 3:2 postoupily do svého prvního finále, navíc to pro ně je po pěti čtvrtých místech vůbec první medaile! Vzájemný duel Česka se Spojenými státy ve skupině ovládla domácí družina po třech gólech ve druhé třetině 3:0, takový výsledek by se fanouškům v Pardubicích určitě líbil i ve finále.

Již v půl deváté začne utkání dvou zklamaných týmů, a to Slovenska a Kanady. Jediné dva celky, které se za krátkou historii pěti ženských šampionátů staly mistryněmi světa, tentokrát budou hrát jen o bronz. Velké zklamání je to zejména pro Kanaďanky, které ovládly čtyři z pěti předchozích turnajů a svou dominanci chtěly potvrdit i v Pardubicích. Včera však přišla nečekaná prohra s Američankami, javorové listy tak alespoň budou chtít domů přivést bronz. Slovenky však budou proti, právě ony dokázaly prolomit šestiletou neporazitelnost Kanady v úvodu šampionátu. Ani jim se však semifinále nevyvedlo podle představ, s domácím Českem toho dopředu moc nepředvedly a prohrály 0:2.

Duel o páté místo se hraje rovněž brzy ráno, konkrétně v 8:00, a to mezi Itálií a Velkou Británií. Britky sice dokázaly ve skupině Italky nečekaně porazit, ale v prvním ze dvou soubojů o předposlední příčku jasně padly 0:3.

Rozpis zápasů posledního dne

Muži

10:30 Finsko – Itálie (malá hala; o 9. místo)

Stream

Online přenos

13:00 Indie – Švýcarsko (malá hala; o 7. místo)

Stream

Online přenos

14:00 Česko – Řecko (Tipsport arena; o 3. místo)

Živě na ČT sport

Stream

Online přenos

15:30 USA – Portugalsko (malá hala; o 5. místo)

Stream

Online přenos

17:00 Slovensko - Kanada (Tipsport arena; finále)

Živě na ČT sport

Stream

Online přenos

Ženy

8:00 Velká Británie – Itálie (malá hala; o 5. místo)

Stream

Online přenos

8:30 Kanada - Slovensko (Tipsport arena; o 3. místo)

Stream

Online přenos

11:30 Česko - USA (Tipsport arena; finále)

Stream

Online přenos