Menu Zavřít
Více Zavřít
Tiskové zprávy

Hokejbalisté pomáhají: český národní tým věnoval Elišce 35 tisíc korun

10. 6. 2017 | Redakce
Mistrovství světa v hokejbale 2017, které letos hostí Pardubice, je nejen vrcholnou sportovní událostí v České republice, ale má i společenský přesah. Kromě nádherných sportovních zážitků v Tipsport areně si mohou fanoušci každý den užívat koncerty ve fanzóně a bavit se. Hokejbalisté, ač amatérští sportovci, se rozhodli pro uznáníhodný charitativní čin. Během turnaje mezi sebou vybírali peníze za různé „pokuty“ a nasbíraný obnos ještě před zahájením čtvrtfinálového duelu s Indií předali malé Elišce.
 

Holčička trpí vzácným genetickým onemocněním, které se nazývá Rettův syndrom. Její těžký životní příběh si můžete přečíst na www.nadejeproelisku.cz.

Hokejbalisté, když se dozvěděli o možnosti pomoci malé Elišce, rozhodli se jí věnovat finanční prostředky, které mezi sebou nashromáždili. A vybrali pěknou částku 35 tisíc korun! Nebyli sami, Českomoravský svaz hokejbalu se přidal a přidal 34 625 korun.

A to není všechno. Holčičku pozvali mezi sebe před zahájením čtvrtfinálového utkání s Indií. Eliška tak zavítala do kabiny mužské reprezentační kabiny. Čeští hokejbaloví reprezentanti se s ní rádi vyfotografovali a předali jí šek na 35 tisíc korun. Klobouk dolů!