Menu Zavřít
Více Zavřít
Rozhovory

Mé góly bych vyměnila za účast ve finále, říká Kanaďanka Rattrayová po zisku bronzu

10. 6. 2017 | Petr Sumbal, Marek Kratochvíl
Stala se nejproduktivnější hráčkou a s devíti góly také nejlepší střelkyní turnaje. Kanaďanka Jamie Lee Rattrayová (na fotografii vpravo) je jednou z hvězd ženského mistrovství světa. A to i přesto, že nakonec svou zemi dotáhla jen k bronzovým medailím. „Byl to dlouhý a vyčerpávající turnaj, takže jsem opravdu šťastná, že jsme hrály jako tým, v pravý čas jsme zabraly a vyhrály jsme,“ nezatracuje 24letá útočnice ani bronzové medaile.
 

Získaly jste bronzové medaile, s tímto zápasem můžete být spokojeny. Ale celkově jste asi chtěly více, že?
Ano, určitě bychom si raději zahrály ve finále, včera jsme ale utrpěly těžkou porážku. Dokázaly jsme se však dát do kupy a jsem opravdu velmi pyšná na to, jak jsme se přes tu včerejší prohru přenesly. Dneska jsme hrály výborně a dobře jsme zakončily celé mistrovství.

Jak těžké bylo najít motivaci pro zápas o bronz?
Jasně, je to těžké, samozřejmě jsme chtěly hrát o zlato. Ale na druhou stranu, vždycky chcete vyhrát poslední zápas na mistrovství. Byl to dlouhý a vyčerpávající turnaj, takže jsem opravdu šťastná, že jsme hrály jako tým, v pravý čas jsme zabraly a vyhrály jsme.

Vy jste v tomto utkání vstřelila dva góly, ten první hodně brzy. Byl už tohle ten okamžik, který vás nasměroval k vítězství?
Ano, určitě. Myslím, že je vždycky skvělé, když máte dobrý start do utkání, a to je přesně to, co jsme chtěly. Pak jsme pokračovaly v naší hře a soupeřky už nás nedokázaly dostihnout.

Dneska jste vstřelily Slovenkám pět gólů. Když to srovnáme s prvním zápasem proti Slovensku, kdy jste brankářku Tomčíkovou nemohly překonat, nebyl pro vás dnešek trochu překvapením?
Slovenky mají opravdu výbornou brankářku i celou obranu. Ale dneska jsme výborně plnily všechny naše úkoly. Nakonec, po týdnu hraní, jsme na ně dokázaly najít recept, který zafungoval. Proti Slovenkám se hraje opravdu špatně, takže jsme rády, že jsme to dnes zvládly.

Celkově jste na turnaji vstřelila devět gólů, ale hádám, že byste je klidně vyměnila za účast ve finále.
Ano, určitě bych mé góly za účast ve finále vyměnila. Ale myslím, že to pro nás byl nakonec dobrý závěr turnaje. Jsem opravu pyšná na náš tým a jsem šťastná, že mohu být jeho součástí.

Chystáte se sledovat finálový zápas?
Určitě se podívám. Nebude lehké na to koukat, ale myslím, že to bude hodně kvalitní a bojovný zápas. Jsou tam dva velmi dobré týmy a bude zajímavé sledovat, kdo vyhraje.

Pro obě mužstva to může být jejich první zlatá medaile na mistrovství světa. Kdo myslíte, že bude nakonec tím šťastnějším?
Nevím, jsou to dva skvělé týmy. Ať už to dopadne jakkoliv, bude to určitě dobrá zpráva pro sport, pro hokejbal. Kdo dneska ukáže víc, ten se bude radovat.