Menu Zavřít
Více Zavřít

Archiv článkůPosledních 30 článků

24.7.2013Záštity a garance | Redakce
Záštitu nad šampionátem převzali ty organizace a osoby
4.6.2015Logo MS Pardubice 2017 | Redakce
Českomoravský svaz hokejbalu schválil logo Mistrovství světa v hokejbale 2017, které se bude v červnu 2017 konat v Pardubicích.
26.2.2016MS v Pardubicích je skvělá volba, věří Petr Novák | Redakce
Petr Novák z pozice kapitána zvedl v roce 2009 v Plzni nad hlavu pohár pro mistry světa. Sedm let poté stále patří k nejzkušenějším hráčům nejvyšší české soutěže, a tak ani jemu nejsou myšlenky na světový šampionát v Pardubicích lhostejné. V rozhovoru se rozpovídal o posledním mistrovství světa na českém území a také naznačil, jaký očekává turnaj následující.
24.7.2016Tipsport arena Pardubice | Redakce / foto: Jiří Liebreich
TIPSPORT ARENA je špičkově vybavená multifunkční hala, která patří díky svému zázemí a technickému vybavením nejen k vysokému evropskému nadstandardu, ale je i plně srovnatelná s úrovní nejlepších hal v zámoří.
8.12.2016Prodej permanentek zahájen | Redakce
Hokejbalové mistrovství světa v Pardubicích se nezadržitelně blíží. Již za pár měsíců bude v obou halách pardubické Tipsport arény bojovat třicet týmů o titul mistra světa v kategorii mužů i žen. Blížící se doba tohoto mistrovství přináší i možnost zakoupení permanentek na všechny hrací dny a utkání.
23.3.2017Los MS: Čeští muži začnou proti Švýcarsku, ženy s Velkou Británií | Redakce
Hokejbalové mistrovství světa, které se koná od 1. do 10. června v Pardubicích, zná los kategorie A mužů a žen. Mužská část je rozdělena do dvou skupin A a B, ve které se nachází český tým. Ženy tvoří se šesti celky jednu skupinu.
3.4.2017Tisková zpráva: Mistrovství světa v hokejbale hostí v červnu Pardubice | Redakce
Hokejbalové mistrovství světa se bude konat od 1. do 10. června v Pardubicích. V České republice se zatím konaly dva světové šampionáty a pokaždé naši reprezentanti vybojovali zlaté medaile. V roce 1998 získali Češi prvenství v Litoměřicích a o jedenáct let později v Plzni. Svěřenci reprezentačního trenéra Drahomíra Kadlece mají v Pardubicích na co navazovat. Mistrovství světa bude probíhat ve dvou halách, v Tipsport aréně ve velké i malé hale. Celkem se odehraje kolem 90 utkání.
5.4.2017Maskot MS se jmenuje Bendy! | Jakub Borovský
Podoba maskota na MS v hokejbale v Pardubicích byla hotova už delší dobu. Postava, která je inspirována oranžovým hokejbalovým míčkem, má už nyní také jméno - Bendy, které vybrali lidé na facebookových stránkách hokjebalu a pardubického MS.
18.4.2017Prodej denních vstupenek na mistrovství světa zahájen! | Redakce
Do startu mistrovství světa v Pardubicích zbývá přibližně 40 dní a k předprodeji permanentek přibyl i prodej denních vstupenek! Moderní hokejový svatostánek v podobě Tipsport areny bude od 1. června na dalších deset dní zahlcen tím nejkvalitnějším světovým hokejbalem a fanoušci, kteří se mohou dostavit jen na některé dny, nemusí zoufat, jelikož si mohou s předstihem vybrat z pohodlí domova zápasové dny přímo jim šité na míru!
2.5.2017Na kempu v Pardubicích zabojují ženy o nominaci na MS | Jakub Borovský
MS v hokejbale pomalu klepe na dveře. S tím souvisí také finalizace kádru. Ženskou reprezentaci ČR čeká od 7.-8. května dvoudenní kemp v Pardubicích, kde 26 hráček dostane příležitost zabojovat o finální nominaci na červnové mistrovství světa. V kádru trenéra Manharta je nejvíce zastoupeno družstvo HC Slavia Praha, které vysílá hned jedenáct zástupkyň. Čtyři hráčky má v nominaci TJ Lokomotiva Česká Třebová a tři HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice.
5.5.2017O účast na domácím šampionátu se uchází zkušení borci i nováčci. Kdo bude vyvoleným? | Redakce
Mistrovství světa v Pardubicích je za rohem. Už za 27 dní se moderní hokejový svatostánek v podobě Tipsport areny položí do napínavého hokejbalového zápolení. Slovensko se na české půdě bude ucházet o zlatý hattrick, avšak česká reprezentace udělá vše pro to, aby zlato padlo do jejích rukou. Jednalo by se tak o třetí zlato ze tří domácích šampionátů! O brankářích mají trenéři národního týmu zřejmě jasno, o zbylých 22 míst se ale ještě popere 28 hráčů. Kdo bude tím vyvoleným a na koho zbude černý Petr?
10.5.2017Historie MS: V Litoměřicích vybojoval český tým poprvé zlaté medaile | Vít Trubička
Dva roky po historicky prvním hokejbalovém světovém šampionátu v Bratislavě připadlo pořádání České republice. Dějištěm MS 1998 se staly severočeské Litoměřice. Český tým v tehdejší „Průvan aréně“ obhajoval druhé místo ze Slovenska, nakonec dokráčel pro zlaté medaile.
13.5.2017Historie MS: Plzeň viděla dramatickou cestu za druhým zlatem v historii | Petr Sumbal
Po jedenácti letech se v roce 2009 stala Česká republika opět centrem hokejbalového dění. Po zlatém úspěchu českého týmu na světovém šampionátu v Litoměřicích roku 1998 byl cíl jasný. Přerušit nadvládu Kanady, která od té doby vyhrála čtyři z pěti mistrovství světa, a znovu domácím fanouškům dopřát zlatou radost.
15.5.2017Centrum zábavy na šampionátu? Fanzóna přinese koncerty i dětské atrakce | Martin Voltr
Prvních deset červnových dní se bude celý hokejbalový svět upínat k bojům na dvou plochách pardubické Tipsport areny, vedle samotných zápasů ale na mistrovství světa půjde hlavně o fanoušky. Na parkovišti za halou tak vyroste obří fanzóna. Pro návštěvníky turnaje bude nachystaný program každý den od 9 do 24 hodin, vstup je po celou dobu zdarma.
16.5.2017Tisková zpráva: Český tým pro mistrovství světa čítá pětadvacet hokejbalistů | Redakce
Od pátku 12. května do neděle 14. května 2017 probíhal na zimním stadionu v Příbrami předposlední přípravný kemp mužského národního týmu na domácí mistrovství světa. To se uskuteční začátkem června v pardubické Tipsport areně a trenéři národního týmu tak rozhodli před posledním soustředěním o konečné podobě kádru. Šanci dostane již dříve avizované brankářské trio Lukáš Heczko, Jan Jirotka a Jan Šimara. V Pardubicích se pak bude prohánět osm obránců a čtrnáct útočníků. Sestava nabízí mix zkušenosti a dravého mládí.
16.5.2017Tisková zpráva: Hokejbalové mistrovství zahájí velkolepá show | Redakce
Pardubická Tipsport arena se začátkem června stane hlavním městem hokejbalu. Desetitisícová hala vyhlíží světový šampionát poprvé, v České republice se uskuteční potřetí. V letech 1998 a 2009 Češi dokázali dokráčet k zlatým medailím. Pořadatelé registrují vysoký zájem fanoušků, blížící se mistrovství slibuje parádní sportovní podívanou.
16.5.2017Tisková zpráva: Žádná nuda! Mistrovství světa doprovodí zábavná fanzóna | Redakce
K velkým světovým sportovním akcím bezesporu patří fanzóny. Ta vyroste i v Pardubicích během Mistrovství světa v hokejbale 2017, které hostí Tipsport arena. Otevřena bude od 1. do 10. června 2017 na velkém parkovišti u haly vždy od 9.00 do 24.00 hodin, vstup do ní bude pro fanoušky zdarma!
16.5.2017V české nominaci je i pět pamětníků zlata z Plzně 2009 | Petr Sumbal
Už za 16 dní bude v pardubické Tipsport areně vhozeno úvodní buly Mistrovství světa v hokejbalu. Česká reprezentace se bude pokoušet překazit Slovákům jejich pokus o zlatý hattrick a zároveň navázat na zlaté domácí šampionáty z Litoměřic 1998 a Plzně 2009. Plnit tato velká očekávání českých fanoušků bude 25 vyvolených, kteří se vešli do závěrečné nominace. Trenér Drahomír Kadlec se pokusil sestavit mix zkušeností i dravého mládí. Češi se v základní skupině utkají postupně se Švýcarskem, Itálií, USA a Portugalskem.
17.5.2017Tisková zpráva: Vstupenky na mistrovství světa jsou k mání i v infocentru! | Redakce
Předprodej lístků na nadcházející světový šampionát jede naplno. Od středy 17. května 2017 jsou v prodeji také v Informačním centru Pardubice. Permanentní vstupenky na celé mistrovství stojí 600 korun, jednodenní vstupné činí 100 korun. Děti do výšky 120 cm mají vstup zdarma. Infocentrum je otevřené každý den včetně víkendů od 9.00 do 18.00 hodin.
19.5.2017Organizátoři hlásí: Pardubické mistrovství bude child-friendly! | Johan Čáp
Pardubické mistrovství světa nebude čistě jen přehlídkou toho nejlepšího hokejbalu na planetě. Organizátoři si totiž připravili pro návštěvníky bohatý doprovodný program. Fanzóna se stánky partnerů, koncerty, soutěžemi, turnaji, v pestré nabídce si to své vyberou jak dospělí, tak i nejmenší fanoušci. Ani na ně, potenciální nástupce současné generace hráčů, se v Pardubicích nezapomíná, spíše naopak, mladá krev prakticky nebude vědět, kam dřív mezi zápasy skočit.
21.5.2017MS nabídne streamy ze všech zápasů. Češi budou na ČT | Matěj Vybíral
Hokejbalové mistrovství světa v Pardubicích se blíži a ti z vás, kteří se na místo nedostanou, mají příležitost shlédnout všechny zápasy mistrovství na streamu. Veškeré zápasy české reprezentace mužů a vybrané zápasy žen dokonce odvysílá ČT Sport.
24.5.2017Společenský svátek v srdci Evropy. Pardubice se těší na MS | Martin Voltr
Už pouze dny zbývají do startu dvanáctého mistrovství světa v hokejbalu, na dvou plochách Tipsport areny se rozehraje příští čtvrtek 1. června. Celá akce bude nejen sportovním vrcholem pro Pardubice a jejich okolí, řadí se také k těm největším, které Česká republika v letošním roce hostí.
26.5.2017Sedm nováčků v nominaci žen. Nervozitu musíme vypustit, velí Kábrtová | Martin Voltr
Tři víkendy v řadě bojovaly české hokejbalistky o to, aby se dostaly do konečného výběru pro domácí mistrovství světa. Verdikt se dozvěděly až na posledním kempu v Příbrami. Trenér Karel Manhart nominoval tři brankářky, sedm obránkyň a třináct útočnic, v jeho kádru je i sedm nováčků. Český mix zkušeností a dravého mládí zahájí šampionát v sobotu 3. června proti Velké Británii.
28.5.2017Bylo by krásné, kdyby i potřetí doma cinkla zlatá, přeje si Novák | Jakub Borovský
Když v roce 2009 naposledy pořádala ČR hokejbalové mistrovství světa v Plzni, byl Petr Novák ústřední postavou. Ve finále proti Indii rozhodl ve třetí minutě prodloužení o tom, že Češi získali podruhé v historii zlaté medaile. I nyní bude v Pardubicích. Jen už ne jako hráč. Novák pomáhá pořadatelům v roli ambasadora a v průběhu MS ho budete moci slyšet jako experta v České televizi.
31.5.2017Trenér Kadlec před startem MS: Chceme fanoušky naladit od prvního utkání | Redakce
Česká hokejbalová reprezentace piluje formu na start mistrovství světa v hokejbale. Úvodní duel sehrají naši reprezentanti ve čtvrtek 1. června 2017, kdy od 18.00 hodin hostí Švýcarsko. Národní tým se již „ubytoval“ v kabině A týmu hokejového Dynama, vyzkoušel si i povrch Tipsport areny na úterním tréninku. Celý tým již vyhlíží úvodní duel, jemuž bude předcházet slavnostní zahájení šampionátu o hodinu dříve. „Začíná nás dýchat mistrovství světa, už je to zkrátka tady. Přijeli jsme v úterý, ubytovali se na kraji Pardubic, nafasovali jsme týmové věci a potrénovali. V kabině je cítit, jak se všichni na světový šampionát těšíme,“ říká trenér české hokejbalové reprezentace Drahomír Kadlec.
31.5.2017Je to tu! Ve čtvrtek startuje mistrovství světa v Pardubicích | Matěj Vybíral
Hodiny odbíjejí poslední den do startu šampionátu. Začíná dvanácté mistrovství světa v hokejbale, potřetí na území české republiky. Předchozí dva turnaje v Litoměřicích a Plzni česká reprezentace ovládla, povede se o i tentokrát? Už první den šampionátu může napovědět, jak je na tom Česko letos a jestli bude útočit na medaile. Úvodní utkání domácího celku začíná v 18:00 proti Švýcarsku.
1.6.2017Slovensko na úvod přehrálo Indii, rozhodlo v první třetiněSVK - IND 3:1, 2.kolo | | Martin Schwarz
Slovenští hokejbalisté vykročili za obhajobou titulu z předchozího světového šampionátu úspěšně. Na startu turnaje vyzvali tým Indie, už během první třetiny dávali soupeři znát, proč v roce 2015 slavili zlato. Před začátkem prostřední části Slováci drželi náskok 3:1, když se pokaždé trefili při plném počtu hráčů na hřišti, trestné střílení však neproměnil Hrivnák. To druhá perioda skončila bez branek, přestože oba celky často faulovaly, čímž dávaly druhé straně možnost skórovat. Gólmani neinkasovali ani v rámci závěrečné patnáctiminutovky, Slovensko tudíž porazilo Indii 3:1 a má první tři body do tabulky skupiny A1.
1.6.2017Francie zaskočila Brity, výhru trefila 18 sekund před koncemFRA - GBA 4:3, 103.kolo | | Petr Dejnožka
Nižší divize světového šampionátu odstartovala v Malé hale soubojem Velké Británie s Francií. Diváci byli svědky vyrovnaného duelu, ve kterém se francouzský celek hned dvakrát dostal do vedení, houževnatí Britové však větší odstup nedopustili. V závěru navíc ostrovní celek pomýšlel na vítězství, při vlastní přesilové hře ale po fatální chybě inkasoval osmnáct sekund před koncem rozhodující branku. Tým galského kohouta tak slaví v Pardubicích první bodový zisk!
1.6.2017Slovenské cíle? Jdeme za svým snem, hlásí po úvodní výhře Patrik SvitanaSVK - IND 3:1, 2.kolo | | Jan Vavřina
Slovensko na úvod světového šampionátu potvrdilo roli favorita a porazilo Indii 3:1, a to zejména díky povedené úvodní části. V 9. minutě se o vedoucí trefu postaral Patrik Svitana, jeho branka se nakonec ukázala být vítěznou.
1.6.2017Skvělý vstup Čechů do turnaje! Švýcary vyprovodili šesti gólyCZE - SUI 6:0, 3.kolo | | Martin Schwarz
Česká reprezentace začala domácí hokejbalový šampionát na jedničku. V úvodním utkání na turnaji nedala šanci Švýcarsku, když mu nasázela dohromady šest branek. Solidně zaplněná Tipsport aréna viděla už v první třetině tři góly, další přidali před druhým odchodem do kabin Pavel Kubeš s Ondřejem Benediktem. Během závěrečné části výsledek na konečných 6:0 upravil dvougólový Štěpáník. Češi s klidem porazili Švýcarsko, další duel sehrají už v pátek 2. června, od 19:00 vyzvou Itálii!