Více Zavřít

Archiv článků

Posledních 30 článků

11.6.2017Uspořádali jste úžasný šampionát, chválil prezident ISBHF George Gortsos | Redakce
Pouze slova chvály opakoval prezident Mezinárodní hokejbalové federace po skončení mistrovství světa, které od 1. do 10. června 2017 hostily Pardubice. Východní Čechy se staly centrem světového hokejbalu, organizátoři připravili úžasnou desetidenní show. „Uspořádali jste fantastický turnaj, všichni na něj budeme vzpomínat, jak byl úžasný,“ hodnotil George Gortsos, šéf hokejbalové federace, uplynulý šampionát.
11.6.2017Deset dní světového šampionátu aneb jak Pardubice žily hokejbalem | Klára Petrásková
Ochozy utichly, medaile byly rozdány, reprezentace se rozjely zpět do svých zemí. Dvanácté mistrovství světa v hokejbalu je nyní už minulostí. Pardubice se na deset dní staly domovem nejen osmnácti mužským a šesti ženským týmům, nýbrž také tisícům fanoušků. Ti si společně s hráči užili nejen sportovní výkony, ale také oslavy po závěrečných zápasech a fanzónu. Město perníku žilo hokejbalem na každém rohu a šampionát se vydařil na všech frontách. Teď už ale nezbývá nic jiného, než předat štafetový kolík Slovensku, které bude mistrovství světa pořádat v roce 2019.
10.6.2017Jedno oko se směje, druhé pláče. České lvice jsou ve finále, muže čeká boj o bronz | Petr Sumbal
Předposlední den mistrovství světa přinesl nejedno drama. České fanoušky přitahovaly hlavně dva semifinálové souboje. V obou bylo obsazení stejné. Pokaždé na sebe narazily reprezentace České republiky a Slovenska. Zatímco v ženské části turnaje byly naše hráčky favoritkami, v té mužské se spíš očekával postup Slováků. Oba předpoklady byly nakonec naplněny. V zápase mužských výběrů se však strhlo obrovské drama, které rozhodla až sedmá série nájezdů. Hrdinou se stal Patrik Svitana a Slováci před 7 592 diváky oslavili postup do finále. Tolik diváků hokejbal na MS nikdy v historii nesledovalo. V rámci B skupiny světového šampionátu se rozdělovaly cenné kovy. Zlato vybojoval Hongkong, stříbro Velká Británie a bronz putuje do Arménie.
10.6.2017Byli jsme lepší, ale nevyužíváme šance, mrzí českého kapitána KubešeSVK - CZE 1:0, 106.kolo | | Martin Schwarz
Jeho tým dřel do posledního okamžiku, nakonec ale pod střechou pardubické Tipsport areny zněla slovenská hymna. Kapitán české reprezentace Pavel Kubeš těžko hledal slova ke zhodnocení federálního derby, které hráči se lvíčkem na prsou ztratili po samostatných stříleních. On i ostatní hokejbalisté České republiky však tuší, že letošní hokejbalový šampionát ještě nekončí, je o co hrát!
10.6.2017Velké finále je tu! České ženy budou bojovat o historické zlato, muži o bronz | Matěj Vybíral
Poslední den, nejdůležitější zápasy, buď velká radost, nebo obrovské zklamání. To přesně nabízí vůbec poslední den hokejbalového mistrovství světa v Pardubicích. A fanoušci se mají na co těšit, obě české reprezentace totiž budou bojovat o medaile! Ženy mají šanci získat první zlato, proti Američankám hrají v 11:30, muži se v boji o třetí místo utkají ve dvě hodiny s Řeckem. V pět hodin odstartuje souboj o zlato mezi českými přemožiteli ze Slovenska proti javorovým listům z Kanady.
10.6.2017Hokejbalisté pomáhají: český národní tým věnoval Elišce 35 tisíc korun | Redakce
Mistrovství světa v hokejbale 2017, které letos hostí Pardubice, je nejen vrcholnou sportovní událostí v České republice, ale má i společenský přesah. Kromě nádherných sportovních zážitků v Tipsport areně si mohou fanoušci každý den užívat koncerty ve fanzóně a bavit se. Hokejbalisté, ač amatérští sportovci, se rozhodli pro uznáníhodný charitativní čin. Během turnaje mezi sebou vybírali peníze za různé „pokuty“ a nasbíraný obnos ještě před zahájením čtvrtfinálového duelu s Indií předali malé Elišce.
10.6.2017Druhá nula v řadě přinesla Italkám konečnou pátou příčkuITA - GBA 2:0, 117.kolo | | Petr Dejnožka
Italské hokejbalistky si z východočeských Pardubic nakonec odvezou pátou příčku. I přesto, že v základní skupině proti Britkám prohrály, v důležitém dvojzápase nepovolily ani jednu branku. Po úvodním výsledku 3:0 byl průběh hry v závěrečném zápase turnaje velmi podobný. O rozdílovou a nakonec i vítěznou trefu se, stejně jako v prvním případě, postarala Nicole Corrierová. Itálie končí po vítězství 2:0 na světovém šampionátu pátá, Britky opět poslední.
10.6.2017Slovenky poprvé bez medaile, bronzovou náplast slaví KanadaCAN - SVK 5:0, 113.kolo | | Martin Voltr
Bilanci čtyř zlatých medailí z pěti šampionátů kanadské hokejbalistky nerozšířily, přesto z Pardubic nepojedou s prázdnou. Nezaváhaly totiž v zápase o bronz se Slovenskem. Vysílené, leč statečně bojující Evropanky se za stavu 0:1 držely na dostřel až do konce druhé třetiny, pak ale jejich naděje definitivně vzaly za své. Kanada závěr ovládla a po vítězství 5:0 končí třetí, naopak Slovenky se vůbec poprvé musí obejít bez cenného kovu.
10.6.2017Mé góly bych vyměnila za účast ve finále, říká Kanaďanka Rattrayová po zisku bronzu | Petr Sumbal, Marek Kratochvíl
Stala se nejproduktivnější hráčkou a s devíti góly také nejlepší střelkyní turnaje. Kanaďanka Jamie Lee Rattrayová (na fotografii vpravo) je jednou z hvězd ženského mistrovství světa. A to i přesto, že nakonec svou zemi dotáhla jen k bronzovým medailím. „Byl to dlouhý a vyčerpávající turnaj, takže jsem opravdu šťastná, že jsme hrály jako tým, v pravý čas jsme zabraly a vyhrály jsme,“ nezatracuje 24letá útočnice ani bronzové medaile.
10.6.2017Deváté místo pro Finy, Itálie končí ve skupině A-pool posledníFIN - ITA 6:3, 118.kolo | | Klára Petrásková
Leckdo by si mohl myslet, že souboj o deváté místo příliš atraktivní hokejbal nenabídne. To však nebyl případ souboje mezi Finy a Italy. Zpočátku sice oba týmy chvilku vyčkávaly, co ten druhý předvede, ještě v průběhu první pětiminutovky se ale osmělily. Útočné kombinace nabídly zajímavé šance na obou stranách, lépe je ale dokázali využívat hokejbalisté Suomi. Ti nakonec také zvítězili poměrem 6:3 a přebrali pohár za 9. místo. Italové skončili na letošním šampionátu desátí.
10.6.2017Češky jsou zlaté! Vítězství národního týmu vystřelila v prodloužení LédlováCZE - USA 4:3, 114.kolo | | Petr Sumbal
Čeští hokejbalisté už zlato domů vrátit nemohou, a tak se veškerá tíha zodpovědnosti přenesla na ženský národní výběr. Ve finále Češky nastoupily proti USA, které překvapivě v semifinále skolily favorizovanou Kanadu. Po bezbrankové první třetině se obě mužstva jednou prosadily ve druhé části utkání. Ve třetí třetině se Češky dostaly dvakrát do vedení, Američanky však pokaždé našly odpověď. Prodloužení trvalo pouhých 55 sekund. Pak se prosadila Aneta Lédlová a vystřelila zlato pro Českou republiku!
10.6.2017Jeden z nejlepší zážitků života, říká střelkyně zlatého gólu Aneta LédlováCZE - USA 4:3, 114.kolo | | Martin Schwarz
Byla ve správnou chvíli na správném místě. Hrdinka ženského finále Aneta Lédlová našla v prodloužení míček před americkým brankovištěm jako první. Sama netušila jak, ale dokázala ho uklidit do sítě. A Tipsport arena jásala. České reprezentantky poprvé v historii ženského hokejbalu došly až na vrchol!
10.6.2017Bronz zůstává doma! Češi si spravili chuť výhrou nad ŘeckemCZE - GRE 4:3, 115.kolo | | Martin Schwarz
Byla to dřina, ale třetí nejcennější kov z hokejbalového šampionátu nikam nepoputuje. Reprezentanti České republiky zvládli poslední zápas na turnaji, v němž proti Řecku usilovali o bronzové medaile. Hráči se lvíčkem na prsou rozjeli tažení za výhrou v první třetině, během níž získali náskok 2:1, po třiceti minutách to bylo dokonce 4:2 pro domácí borce. Ačkoli Řecko na začátku posledního dějství vývoj zdramatizovalo, vyrovnat nestihlo. Češi zvítězili 4:3 a jsou bronzoví!
10.6.2017Američané vyhráli i druhý souboj o umístění, Portugalce porazili jasně 8:2 a jsou pátíUSA - POR 8:2, 120.kolo | | Matěj Vybíral
Tým Spojených států amerických se po překvapivém vypadnutí ve čtvrtfinále s Řeckem rozhodl, že si alespoň dokráčí pro páté místo. Včera porazil Švýcarsko 6:3, dnes po třech gólech ve druhé třetině vedli nad Portugalskem 3:1. Američané měli více ze hry po celý, i když šance byly k vidění na obou stranách. Důležitou součástkou výhry Spojených států byl gólman Jonathan Rethage a také Jorden Senecal a Josh Merchant, kteří zařídili dva rychlé góly ve druhé periodě za dvacet vteřin. Ve třetí části už to byla jasná dominance Spojených států, kteřá přidali dalších pět branek a berou celkové páté místo po vítězství 8:2, Portugalsko končí šesté.
10.6.2017Tomáš Wróbel po zisku bronzu: Je to něco neuvěřitelnéhoHAI - GBA 4:1, 115.kolo | | David Klier
Česká republika zvládla boj o třetí místo s Řeckem, bronzové medaile tedy zůstávají doma. Druhý gól Tomáše Wróbela na turnaji ze 26. minuty zápasu na 4:2 se nakonec ukázal jako vítězný, i přes rychlý gól Řeků ze třetí třetiny a závěřečný tlak.
10.6.2017Závěr světového šampionátu: Zlatě-bronzová euforie a trvající slovenská nadvláda! | Petr Dejnožka
Dvanácté mistrovství světa v hokejbalu dopsalo poslední řádky. Plná porce 85 zápasů byla naplněna, mužská i ženská kategorie našla vítěze. Mužská reprezentace Slovenska získala potřetí v řadě titul mistrů světa a dokonala tak pověstný hattrick. Česká radost v závěrečný den v Pardubicích byla hned dvojnásobná, k bronzovým chlapcům trenéra Drahomíra Kadlece se přidaly i zlaté lvice, kterým po finálové výhře v prodloužení nad USA po právu patří titul světových mistryň!
10.6.2017All-Star týmy a nejlepší hráči pardubického mistrovství světa | Petr Sumbal
Dvanácté mistrovství světa v hokejbalu je za námi a tak na řadu přichází tradiční vyhlášení All-Star týmů turnaje. Kromě nejlepších formací byli pro obě mužské kategorie a ženskou část turnaje vyhlášeni také nejlepší hráči na svých postech, nejlepší střelci a nejužitečnější hráči. Neopomněly se ocenit ani týmy s nejmenším počtem trestných minut, ty obdržely cenu fair play.
10.6.2017Zlato míří na Slovensko! Strhující finále dokonalo zisk zlatého hattrickuSVK - CAN 6:4, 116.kolo | | Petr Dejnožka
Poslední utkání v pořadí dvanáctého mistrovství světa v hokejbalu nabídlo parádní podívanou, přehlídku desíti branek, skvělých brankářských zákroků a nespoutanou slovenskou radost. Obhájci titulu ze Slovenska dokázali ve východočeských Pardubicích dokonat zlatý hattrick i přesto, že si v zápase promarnili tříbrankové vedení! Rozhodující trefu vsítil v přesilové hře 115 vteřin před koncem Patrik Svitana a rozhodl o tom, že Slováci po výsledku 6:4 získali zlaté medaile potřetí v řadě!
10.6.2017Zvítězili jsme odhodláním a srdíčkem, říká Petrík. Těší se na oslavySVK - CAN 6:4, 116.kolo | | Martin Schwarz
Nejlepší brankář turnaje, klíčová opora Slovenska mezi třemi tyčemi, a hlavně důležitý muž finále mistrovství světa. Stanislav Petrík sice v boji o zlato proti Kanadě inkasoval čtyři góly, on a jeho spoluhráči mohli i přesto po závěrečné siréně křepčit s pohárem nad hlavami. Teď se slovenský tým chystá na dlouhé oslavy třetího titulu mistrů světa za sebou.
10.6.2017Drahomír Kadlec: Děkuji všem klukům za práci. Zaslouží si náš respekt! | Redakce
Bronzovou medaili získal mužský hokejbalový tým České republiky na již skončeném mistrovství světa. Hlavní trenér Drahomír Kadlec byl přesto na své svěřence pyšný. Po turnaji jim poděkoval za výkony, které nadchly jeho i fanoušky, kteří jim mohutně aplaudovali.
9.6.2017Gólovou přestřelku zvládli lépe Portugalci a zahrají si o páté místoPOR - IND 4:3, 101.kolo | | Petr Sumbal
Portugalsko s Indií se střetly v souboji dvou týmů poražených ve čtvrtfinále. Zatímco Portugalci podlehli Slovensku jasně 0:4, Indové zle potrápili Česko, kterému podlehli až po infarktovém závěru 1:3. Do utkání o 5. - 8. místo vstoupila lépe země z Pyrenejského poloostrova, která už v páté minutě otevřela skóre. Na góly bohatá první třetina nakonec skončila 3:2 pro Portugalce. Ve druhé části utkání Indové ještě zvýšili svou aktivitu a odměnou jim bylo vyrovnání na 3:3. Vstup do třetí třetiny však Indům nevyšel a znovu to byli Evropané, kteří se dostali do vedení. Portugalsko si už své vítězství v závěru pohlídalo a v souboji o páté místo se střetne s lepším týmem z dvojice USA - Švýcarsko. Indii čeká zápas o sedmou příčku.
9.6.2017Pardubice vyhlíží vrchol hokejbalové sezony. Bude Tipsport arena zaplněná po strop? | Redakce
Česká hokejbalová reprezentace táhne sportovní fanoušky. Sobotní duel základní skupiny s Američany přilákal do ochozů Tipsport areny 5863 fanoušků, ve čtvrtek večer fandilo Čechům ve čtvrtfinálovém souboji s Indií takřka 5000 příznivců. Mistrovství světa v hokejbale 2017 vyvrcholí víkendovými boji o medaile a pořadatelé očekávají překonání diváckého rekordu. Celý hokejbalový svět se těší na páteční česko-slovenské derby, které budou díky vzájemné skvělé spolupráci Českomoravského svazu hokejbalu a slovenské federace vysílat Česká televize a slovenská 213!
9.6.2017Obrat par excellence! Libanon ovládl sérii o 17. místo, Bermudy končí posledníLBN - BER 3:2, 108.kolo | | Johan Čáp
Do druhého a posledního zápasu série, ve které se bojuje o konečné 17. místo, vstupoval z lepší pozice libanonský tým. Jeho čtvrteční výhra 6:1 letmo naznačila, kam by mohl směřovat páteční duel, ovšem vše bylo naprosto jinak. Hned v první třetině totiž jeho soupeř z Bermud ukázal, že ještě nelze velezkušené borce ze zámořského území Velké Británie úplně odepisovat, neboť se dostali díky brance Esteyho do vedení. Poslední perioda obou týmů v Pardubicích však přinesla další zvrat! Libanonští hokejbalisté během 79 vteřin nasázeli psychicky nalomenému protivníkovi tři branky, čímž se rozhodlo o konečném pořadí na posledních dvou místech pardubického turnaje. Libanon se při premiéře na světovém šampionátu umístí na 17. pozici, Bermudy se musí spokojit s posledním místem.
9.6.2017Američané cílí na pátou příčku, odmítli snahy ŠvýcarůUSA - SUI 6:3, 102.kolo | | Martin Voltr
Obrovské zklamání zavládlo v kabině Američanů po čtvrtfinálovém vyřazení s Řeckem, reputaci si snaží vylepšit alespoň konečnou pátou příčkou. Za svým cílem vykročili úspěšně, když i podruhé na turnaji porazili Švýcarsko. Evropané sice dotáhli dvoubrankovou ztrátu, ale obhájce stříbrných medailí v prostřední části třemi góly během čtyř minut získal rozhodující náskok a po vítězství 6:3 si zahraje o páté místo s Portugalskem. Švýcaři se porvou o sedmé s Indií.
9.6.2017Arménie zdolala Kajmanské ostrovy a získala bronz v rámci B skupiny MSCAY - ARM 3:6, 109.kolo | | Petr Sumbal
Od začátku se hrál hodně vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách. Díky využité přesilovce ve druhé třetině se dostala Arménie do vedení 2:0, Kajmanské ostrovy však dokázaly najít odpověď a vyrovnaly. Jenže Arménie si ještě do druhé přestávky vybojovala své dvougólové vedení zpět. Ve třetí třetině země z jihozápadní Asie své vedení ještě navýšila a směřovala k historickému bronzu. Nevykolejilo ji ani snížení Kajmanských ostrovů na 3:5, naopak uzavřelo utkání gólem do prázdné brány. Arménie se účastní mistrovství světa teprve potřetí a bronzové medaile B skupiny jsou pro ni zatím největším úspěchem. Hrdinou utkání se stal střelec čtyř branek Hovig Jerijan.
9.6.2017Američanky senzačně otočily semifinále s Kanadou a zahrají si o zlato!CAN - USA 2:3, 103.kolo | | Martin Schwarz
Hokejbalistky kanadské reprezentace zlaté medaile z předloňského šampionátu ve Švýcarsku neobhájí. Přestože proti Američankám většinu zápasu vedly a byly tak blíže postupu do finále, dvakrát vydobytý náskok ztratily, a nakonec prohrály rozdílem jediné branky. Rozhodující míček poslala do sítě ve 45. minutě zápasu hráčka Spojených států Rebecca Dobsonová. Američanky jdou do bojů o zlato a stane se tak poprvé v historii ženského šampionátu, že medaili získá i někdo jiný než Kanada, Česko a Slovensko.
9.6.2017Americká hrdinka Dobsonová: Nechceme jen medaili, chceme zlatou!CAN - USA 2:3, 103.kolo | | Martin Voltr
Právě ona přepsala historii amerického hokejbalu. Právě její gól v ten nejlepší možný čas poslal Spojené státy poprvé do finále mistrovství světa. Rebecca Dobsonová završila obrat v semifinálovém zámořském derby s Kanadou, když 34 sekund před koncem napálila míček do sítě a spustila neskutečnou vlnu euforie na americké střídačce! Prokletí čtvrtých míst tak pro její tým končí, v neděli se porve s Českem nebo Slovenskem o zlatou medaili.
9.6.2017Do boje o pátou příčku vykročily lépe Italky, Británii porazily s nulou vzaduGBA - ITA 0:3, 110.kolo | | Petr Dejnožka
V základní skupině britské hokejbalistky dokázaly soupeře z Itálie zaskočit a po výsledku 1:0 skončily v tabulce páté. Nyní se oba celky proti sobě postavily v souboji o konečnou pátou pozici, více se ale dařilo týmu z Itálie. Stejně jako v prvním případě, i nyní se v Malé hale prosadilo pouze jedno mužstvo. Na gól Corrierové ze druhé třetiny navázaly ještě Mormileová a Delenardová. V dvojzápase o konečné páté místo vyhrála úvodní duel Itálie poměrem 3:0!
9.6.2017Pohádka se nekoná! Kanaďané Řeky deklasovali pěti brankamiCAN - GRE 5:0, 104.kolo | | Johan Čáp
Před turnajem i po konci bojů v základních skupinách by jen málokoho napadlo, že by se v mužském semifinále stejně jako v roce 2015 v Zugu mohla objevit reprezentace Řecka. Její euforická čtvrtfinálová výhra nad obhájci stříbra z USA však všemi předpoklady pořádně zamávala. Místo regionálního rivala tak na Kanaďany čekali v semifinálové zápase právě hokejbalisté z této jihoevropské země. Žádné další překvapení ale javorové listy na turnaji nedovolily, neboť soupeři nasázely bez větších potíží pět branek, brankář Barlow se navíc radoval z čistého konta. Severoameričané se tak díky této jasné výhře dostávají po šesti letech do finále mistrovství světa.
9.6.2017Dylan Kelly po postupu do finále: Jsme připraveni na kohokolivCAN - GRE 5:0, 104.kolo | | Klára Petrásková
Před dvěma lety skončili ve čtvrtfinále, letos budou hrát o zlato. Kanaďané porazili v semifinálovém mači Řecko 5:0 a už si brousí zuby na dalšího soupeře. Bude jím jeden z dvojice Slovensko – Česko, podle kanadského útočníka Dylana Kellyho ale na protivníkovi nezáleží. Po zvládnutí důležitého semifinále jsou podle jeho slov připraveni na každého z možných soupeřů.