Více Zavřít
Rozhovory

Americká hrdinka Dobsonová: Nechceme jen medaili, chceme zlatou!

9. 6. 2017 | Martin Voltr
Právě ona přepsala historii amerického hokejbalu. Právě její gól v ten nejlepší možný čas poslal Spojené státy poprvé do finále mistrovství světa. Rebecca Dobsonová završila obrat v semifinálovém zámořském derby s Kanadou, když 34 sekund před koncem napálila míček do sítě a spustila neskutečnou vlnu euforie na americké střídačce! Prokletí čtvrtých míst tak pro její tým končí, v neděli se porve s Českem nebo Slovenskem o zlatou medaili.

Jak těžké semifinále s Kanadou bylo?
Byl to dost emotivní zápas, hodně akcí nahoru dolů. Vzrušující zápas. Ale to, že jsme vyhrály, ho dělá mnohem, mnohem sladším.

Byla pro vás důležitá přesilovka pět na tři na startu třetí třetiny, kterou jste využily?
Hrozně důležitá, moc nám to pomohlo. V posledních zápasech jsme se v přesilovkách trápily, takže jsme věděly, že se potřebujeme zlepšit a nějakou využít. Naštěstí se nám to povedlo.

Myslely jste po vyrovnávající brance na 2:2 na obrat, nebo byste se v tu chvíli spokojily s prodloužením?
Kdybychom měly nějakou šanci, určitě bychom to zkusily. Ale nechtěly jsme riskovat, abychom zbytečně nedaly Kanadě nějakou možnost. Naštěstí jsme tu šanci dostaly a ani jsme do prodloužení nemusely jít.

Co jste cítila po rozhodujícím gólu?
Bylo to úžasné. Ani jsem nevěděla, kolik času zbývá. Jen jsem věděla, že ho už moc není, a poprvé v zápase jsme vedly. Takže to bylo parádní.

Pomohla vám hlasitá podpora, kterou jste v hledišti měly?
Kluci jsou skvělí celý turnaj, chodíme navzájem na svoje zápasy a podporujeme se. Je to parádní, hrát na cizím stadionu, a přesto mít domácí podporu. Doma navíc máme spoustu lidí, kteří sledují streamy. Chtěla bych jim všem poděkovat za to, jak nás podporují, a snad zítra vstanou brzo, aby se mohli podívat na finále.

Vaše země bude mít poprvé v historii medaili…
Ano, ale my nechceme jen medaili. My chceme zlatou!