Menu Zavřít
Více Zavřít

Tipy na výlet

Zámek

Pardubický zámek představuje v mnoha věcech nádherný památkový objekt. Postavit ho nechal rod Pernštejnů na přelomu 15. a 16. století. V České republice podobný zámek uzavřený mohutnými valy nenajdete. Ty ho dokonale uzavírají od okolního světa.

Na zámku najdete Východočeské muzeum a galerii. Je v nich umístěno plno stálých expozic, které rozhodně stojí za navštívení, včetně unikátní sbírky českého ateliérového skla 20. století, najdeme zde i hodnotnou sbírku zbraní, nově otevřena je i expozice numismatická.

více informací

Historické jádro město

Do historické části města se dostanete, když projdete z Třídy Míru Zelenou bránou na Pernštýnské náměstí a do přilehlých uliček. Najdete zde několik měšťanských domů, kostel sv. Bartoloměje, kostel Zvěstování Panny Marie. Za zhlédnutí stojí " Dům U Jonáše", který je nejobdivovanější barokní památkou. Na náměstí pak naleznete i novou radnici.

Zajímavé budovy postavené v 20. století

V Pardubicích lze najít několik zajímavých staveb, které byly postaveny v minulém století. Těmi určitě jsou budova Městské spořitelny (dnes České spořitelny), kterou naleznete vedle Zelené brány. Dále pak neméně zajímavé jsou budovy mlýna Josefa Gočára na pravém břehu Chrudimky a krematorium Pavla Janáka.

Aquacentrum Pardubice

Kdo by se chtěl v horkém počasí jít trochu zchladit, ideálním místem pro to je Aquacentrum Pardubice, které je nedaleko Tipsport areny. Ti z vás, kteří vlastní permanentku na MS, navíc mohou využít i 50% slevu do zóny AQUA. Více informací zde.

Zajímavosti z okolí

V okolí Pardubic najdete několik zajímavých míst. Mezi ty nejzajímavější určitě patří Písníky u Mělic, Opatovický kanál a hřebčíny v Kladrubech nad Labem a Slatiňanech. 

Další zajímavé památky: