Menu Zavřít
Více Zavřít

O mistrovství

Pardubice uspořádají Mistrovství světa v hokejbale 2017

Sobotní dopoledne 17. ledna 2015 zapsalo do historie českého hokejbalu další významný milník. Kongres Mezinárodní hokejbalové federace ISBHF rozhodl o pořadatelství Mistrovství světa v hokejbale v roce 2017. Světová elita zamíří po osmi letech do České republiky. Dějištěm se stanou Pardubice!

Ne náhodou se konal kongres právě v Pardubicích. Českomoravský svaz hokejbalu účastníkům kongresu ukázal kandidující město Pardubice. Během pátku navštívili prostory Tipsport areny a shlédli utkání hokejové extraligy Pardubice proti Plzni. Setkali se také s primátorem města Pardubice Martinem Charvátem a dalšími radními, kteří vyjádřili kandidatuře výraznou podporu: „Pardubice jsou připraveni podpořit tuto mezinárodní akci a věříme, že naše město nebude jen městem perníku, koní a hokeje, ale i město hokejbalu,“ řekl pardubický primátor Martin Charvát.

Další významné podpory kandidatury se Českomoravský svaz hokejbalu dočkal od Pardubického kraje. V sobotu na kongresu v Hotelu Euro navštívil delegaci i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který dorazil těsně po samotném hlasování o přidělení kandidatury Mistrovství světa. „Jsem velice rád, že Mistrovství světa 2017 se uskuteční právě v Pardubicích. Pro Pardubický kraj je to velká příležitost propagace,“ netajil se spokojeností hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Do Pardubic dorazí kolem tisíce hráčů a další stovky fanoušků z celého světa. Poslední MS na Českém území v roce 2009 přilákalo do plzeňské haly rekordní návštěvy. Rádi bychom na ně navázali a připravili opět nezapomenutelné MS“, doplnil Josef Kozel, předseda Českomoravského svazu hokejbalu.

Mistrovství světa se uskuteční v červnu roku 2017 a proběhne v obou halách Tipsport areny Pardubice.