Menu Zavřít
Více Zavřít
Týmy a zápasy

All-Star týmy a nejlepší hráči pardubického mistrovství světa

10. 6. 2017 | Petr Sumbal
Dvanácté mistrovství světa v hokejbalu je za námi a tak na řadu přichází tradiční vyhlášení All-Star týmů turnaje. Kromě nejlepších formací byli pro obě mužské kategorie a ženskou část turnaje vyhlášeni také nejlepší hráči na svých postech, nejlepší střelci a nejužitečnější hráči. Neopomněly se ocenit ani týmy s nejmenším počtem trestných minut, ty obdržely cenu fair play.
 

A skupina mistrovství světa

V elitní skupině mistrovství světa bojovalo o medaile deset reprezentací, na začátku rozdělených do dvou skupin po pěti týmech. Ve čtvrtfinále se o velké překvapení postaralo Řecko, které vyřadilo obhájce stříbra USA. V semifinále však jeho cesta turnajem skončila, když nestačilo na Kanadu. Druhým finalistou se stalo Slovensko, které postoupilo až po bitvě na nájezdy s českou reprezentací. Ve finále si Slováci v dramatické přestřelce poradili 6:4 s Kanadou a mohli oslavit zlatý hattrick. Z bronzu se mohli radovat čeští reprezentanti. Nejužitečnějším hráčem celého mistrovství světa byl vyhlášen Stanislav Petírk, který Slovensko dotáhl ke zlatým medailím. Nejlepším střelcem a zároveň útočníkem turnaje se stal Kanaďan Danick Martel s pěti nastřílenými góly. Také Češi měli své zastoupení. Nejlepším obráncem turnaje se stal Jan Pospíšil, v All-star týmu nechyběl brankář Lukáš Heczko.

Konečné pořadí A skupiny
1.Slovensko
2. Kanada
3. Česká republika
4. Řecko
5. USA
6. Portugalsko
7. Švýcarsko
8. Indie
9. Finsko
10. Itálie
11. Francie
12. Haiti

Nejužitečnější hráč: Stanislav Petrík (Slovensko)
Nejlepší střelec: Danick Martel (Kanada)
Nejlepší brankář: Stanislav Petrík (Slovensko)
Nejlepší obránce: Jan Pospíšil (Česká republika)
Nejlepší útočník: Danick Martel (Kanada)

All-star tým: Lukáš Heczko (Česká republika) – Brian Szolga (Kanada), Patrick O´Keefe (Kanada) – Kevin Kuzmarski (Řecko), Patrik Svitana (Slovensko), Jaroslav Martinusík (Slovensko)

Cena fair play: Finsko

B skupina mistrovství světa

Většina utkání B skupiny MS se odehrála před vynikající diváckou kulisou v malé hale. Dva týmy, Haiti a Francie, postoupily do osmifinále elitní divize a do bojů o medaile v rámci B skupiny se už nezapojily. Nejužitečnějším hráčem B skupiny byl vyhlášen francouzský útočník Martin Domian, nejlepším útočníkem pak Haiťan Paul-Arthur Plaisir. Oba hráči dotáhli svá mužstva až do osmifinále elitní skupiny MS.

Konečné pořadí B skupiny po play-off
1. Hongkong
2. Velká Británie
3. Arménie
4. Kajmanské ostrovy
5. Libanon
6. Bermudy

Nejužitečnější hráč: Martin Domian (Francie)
Nejlepší střelec: Alexandre Haddad (Libanon)
Nejlepší brankář: Jean Francios Aumais (Arménie)
Nejlepší obránce: Eric Armstrong (Kajmanské ostrovy)
Nejlepší útočník: Paul-Arthur Plaisir (Haiti)

All-star tým: Brian Marchetti (Velká Británie) – Tom Worthington-White (Bermudy), Fabrice Décosse (Haiti) – Jess Tanguy (Francie), Christopher Morrison (Velká Británie), Lokki Kwan (Hongkong)

Cena fair play: Velká Británie

Mistrovství světa žen

Ženského turnaje se zúčastnilo šest zemí, čtyři nejlepší si to rozdaly ve vyřazovacích bojích o medaile. Tu nejcennější uzmula Česká republika, druhý byly překvapivě USA a s bronzem se musely spokojit obhájce prvenství Kanaďanky. Mezi všemi hráčkami svými góly vyčnívala kanadská útočnice Jamie Lee Rattrayová, která se s devíti nastřílenými góly stala s velkým náskokem nejlepší střelkyní turnaje. Česká brankářka Kateřina Zechovská byla za svá tři čistá konta zvolena nejužitečnější hráčkou turnaje. Její krajanka Denisa Křížova byla za svých pět branek a výrazný podíl na tažením za zlatými medailemi oceněna jakožto nejlepší útočnice turnaje. Česká reprezentace má své zastoupení i v All-star týmu v podobě obránkyně Veroniky Volkové a útočnice Lucie Manhartové.

Konečné pořadí ženského turnaje
1.Česká republika
2. USA
3. Kanada
4. Slovensko
5. Itálie
6. Velká Británie

Nejužitečnější hráčka: Kateřina Zechovská (Česká republika)
Nejlepší střelkyně: Jamie Lee Rattrayová (Kanada)
Nejlepší brankářka: Zuzana Tomčíková (Slovensko)
Nejlepší obránkyně: Kristen Coozeová (Kanada)
Nejlepší útočnice: Denisa Křížová (Česká republika)

All-star tým: Rachel Jacksonová (Velká Británie) – Veronika Volková (Česká republika), Stephanie Cabanová (USA) – Taylor Stedmanová (USA), Lucie Manhartová (Česká republika), Alicia Furletti Blomberg (Itálie)

Cena fair play: Velká Británie