Menu Zavřít
Více Zavřít
Týmy a zápasy

Deset dní světového šampionátu aneb jak Pardubice žily hokejbalem

11. 6. 2017 | Klára Petrásková
Ochozy utichly, medaile byly rozdány, reprezentace se rozjely zpět do svých zemí. Dvanácté mistrovství světa v hokejbalu je nyní už minulostí. Pardubice se na deset dní staly domovem nejen osmnácti mužským a šesti ženským týmům, nýbrž také tisícům fanoušků. Ti si společně s hráči užili nejen sportovní výkony, ale také oslavy po závěrečných zápasech a fanzónu. Město perníku žilo hokejbalem na každém rohu a šampionát se vydařil na všech frontách. Teď už ale nezbývá nic jiného, než předat štafetový kolík Slovensku, které bude mistrovství světa pořádat v roce 2019.
 

Za celou vydařenou akcí se ohlédl i předseda Českomoravského svazu hokejbalu Martin Komárek. „Chtěl bych všem divákům poděkovat, že si našli cestu na zimní stadion v Pardubicích. Jsme spokojení s tím, že lidé chodili a že vytvořili našim národním týmům příjemnou domácí atmosféru,” poděkoval všem fanouškům Komárek.

„Šampionát jsme pořádali jak ze sportovní stránky, tak proto, že domácí prostředí je pro naše hráče nejlepší z pohledu zázemí i diváků. Ohlasy na vysílání v České televizi jsou velmi pozitivní, ozývá se nám hodně lidí. Hokejbal se za deset dní šampionátu významně zviditelnil, ale je potřeba na to navázat a přitáhnout k našemu sportu více zájemců. Jak z řad chlapců, tak z řad dívek, které zjistily, že by se hokejbalu mohly věnovat,” přeje si předseda ČMSHb.

#vratmezlatodomu #hockeyball #pardubice #MistriFandiTaky #JedemeCesiJedeme #AlpiqVPardubicich

Příspěvek sdílený Adam Kubík Official (@addy_kubik),

Podstatnou částí hodnocení úspěšnosti turnaje je také mínění veřejnosti. Mají už organizátoři nějakou zpětnou vazbu? „Každý ohlas je pro nás významný a důležitý, aby se naše práce zlepšovala nebo nám dodala motivaci do té další. Věříme, že budou převažovat pozitivní reakce a mistrovství pro návštěvníky zůstane dlouho nezapomenutelným zážitkem,“ říká Martin Komárek.

Kromě sportovních zážitků si návštěvníci světového šampionátu odvezli z Pardubic i jiné. Třeba ty z fanzóny, kde byl každodenně připraven bohatý doprovodný program – hudba, soutěže, hokejbalové turnaje mládeže nebo třeba střelba na bránu. A samozřejmě nechyběly ani stánky s občerstvením či suvenýry.

#vratmezlatodomu #pardubice2017 #teamhaiti #frajer #kid #hockeyball #thebestteam #srdcari #czechrepublic

Příspěvek sdílený Michele Kozič (@michelecavalletto),

„Bylo to tu perfektní, organizace i všechno ostatní bylo super. Přijeli jsme ve čtvrtek, a co jsme mohli, jsme viděli,“ povídá fanoušek Marek, sám aktivní hokejbalista. Ale šampionát si neužili jen dospělí. Zápasy s rodiči sledoval i šestiletý Matyáš. Co se jemu líbilo v Pardubicích nejvíc? „Hokejbal,“ odpovídá jednoduše.

Mezi ženami si pro historický triumf došly Češky, druhé skončily Američanky a bronz oslavily hráčky Kanady. Mužskou B skupinu ovládl Hongkong, který za sebou nechal druhou Velkou Británii a Arménii. V hlavní kategorii mužů se pak ze završení zlatého hattricku radovali Slováci. Stříbro putovalo do rukou Kanaďanů a bronz pak zůstal doma, v České republice. „Kluci si třetí místo určitě zasloužili. Hráli skvěle a bronz jim patří po právu,“ má jasno otec malého hokejbalisty Milan.

Massive crowd at Czech Republic vs Slovakia #pardubice2017 #ballhockey #vratmezlatodomu #worldchampionship

Příspěvek sdílený Emma Painter (@painteremma),

„Bylo to super, jsem moc nadšený. Byli jsme tu se synem a celý turnaj byl skvělý. Zápasy byly úžasné, atmosféra taky. Zázemí pro fanoušky bylo pěkné. Super muzika tu hrála, líbil se nám hodně Pavel Cejnar. Se vším jsme naprosto spokojení,” pokračuje fanoušek, který do Pardubic i s rodinou dorazil až ze Svitav.

A na závěr trochu čísel. V Pardubicích bylo odehráno přesně 85 zápasů, do nichž zasáhlo celkem 560 hráčů či hráček. Rozdáno bylo devět medailových sad, týmy si domů odvezly dohromady 29 pohárů. A fanoušci? Ve východních Čechách vytvořili hned dva rekordy v návštěvnosti – semifinále Čechů se Slováky sledovalo 7592 diváků, ženské finále mezi Češkami a Američankami přišlo navštívit 3256 fanoušků.

Pardubický šampionát 2017 definitivně skončil. Přinesl vítězství i porážky, úsměvy a slzy. A také to ze všeho nejdůležitější. Spoustu hokejbalových zážitků.