Menu Zavřít
Více Zavřít
Rozhovory

Zvítězili jsme odhodláním a srdíčkem, říká Petrík. Těší se na oslavy

10. 6. 2017 | Martin Schwarz
Nejlepší brankář turnaje, klíčová opora Slovenska mezi třemi tyčemi, a hlavně důležitý muž finále mistrovství světa. Stanislav Petrík sice v boji o zlato proti Kanadě inkasoval čtyři góly, on a jeho spoluhráči mohli i přesto po závěrečné siréně křepčit s pohárem nad hlavami. Teď se slovenský tým chystá na dlouhé oslavy třetího titulu mistrů světa za sebou.
 

Jak hodnotíte finále proti Kanadě, bylo těžší než zápas s Českem?
Asi utkání s Českem bylo těžší, minimálně po psychické stránce, protože celou dobu nepadl gól a bylo jasné, že kdo dá branku, vyhraje. Dnes to bylo něco úplně jiného. Nejdříve jsme vedli 3:0, pak soupeř výsledek otočil na svou stranu. Byl to určitě rychlý zápas, Kanaďané létali nahoru a dolů, s míčkem i bez něj. I v našem pásmu nám nadělali spoustu starostí, jsem rád, že se nám podařilo prosadit vícekrát. Je jedno, kolik dostaneme gólů. Pokud dáme o jeden více, stačí to.

Vedli jste po pár minutách zápasu 3:0, co se potom stalo, že Kanada skóre otočila?
Bylo mi hned jasné, že vedení 3:0 v takovém zápase ještě vůbec nic neznamená. Všichni víme, že Kanada se nevzdává za žádného stavu, to se potvrdilo i dnes. Nejtěžší chvíle přišla, když soupeř vstřelil čtvrtý gól. Ale naší vnitřní silou, odhodláním a srdíčkem jsme dokázali dát další branky a dotáhnout klání do vítězného konce.

Co vám řekl trenér po druhé třetině v kabině?
Netuším, já během přestávky do kabiny nechodím.

Který ze zápasů play-off na turnaji vám jako brankáři nejméně sedl?
Asi tenhle poslední finálový. Dostal jsem čtyři góly. Kanaďané byli strašně rychlí, dali tři góly z přesilovek, ale všechny zápasy byly těžké. Pochopitelně je to něco jiného, když člověk nedostane žádnou branku, pohoda je úplně jiná.

Pro slovenskou reprezentaci se jedná o třetí mistrovský titul za sebou. Až přijedete domů, budete slavit i s fanoušky?
Myslím, že to začne už teď, ještě není moc hodin (směje se). Těším se, co se stane, až vyjdeme ze stadionu, protože naši fanoušci jsou skvělí. Věřím, že oslavy budou dlouhé a veselé.

Když jste přijížděl na šampionát do Pardubic, věřil jste dalšímu titulu pro Slovensko?
Kdybych tomu nevěřil, tak sem ani nejezdím. Já osobně chtěl udělat vše pro to, abychom uspěli. Co dodat, jsme mistři světa a mám neskutečnou radost.

Má zlato o to větší cenu, že jste ho získali v České republice?
Na tom moc nezáleží. Možná by bylo lepší, kdybychom hráli finále s Českem, ale i včerejší semifinále bylo super. Tímto gratuluji českém týmu ke třetímu místu. Samozřejmě úplně nejlepší by bylo vyhrát doma.

Jak hodnotíte turnaj celkově, zejména potom fanoušky?
Je pravda, že už jsem zažil hodně turnajů. Fanoušci byli fantastičtí, chci jim všem poděkovat. Úplně jinak se hraje, když tu je sedm tisíc diváků. Zvlášť chci poděkovat divákům ze Slovenska, že vážili cestu do Pardubic. Byli náš šestý hráč na hřišti.