Menu Zavřít
Více Zavřít
Rozhovory

Jeden z nejlepší zážitků života, říká střelkyně zlatého gólu Aneta Lédlová

10. 6. 2017 | Martin Schwarz
Byla ve správnou chvíli na správném místě. Hrdinka ženského finále Aneta Lédlová našla v prodloužení míček před americkým brankovištěm jako první. Sama netušila jak, ale dokázala ho uklidit do sítě. A Tipsport arena jásala. České reprezentantky poprvé v historii ženského hokejbalu došly až na vrchol!
 

Je dnešní výhra na domácím mistrovství světa nejlepším zážitkem v životě?
Dalo by se to tak říct, asi jeden z mých nejlepších zážitků. Dlouho jsme bojovaly, máme zlato a je o to krásnější, že ho slavíme na domácí půdě.

Co závěr utkání? Tam jste dvakrát vedly, ale Američanky i přesto poslaly zápas do prodloužení.
Tohle jsou vyrovnané duely, stačí jedna chyba a soupeř to dokáže potrestat. Utkání bohužel muselo do prodloužení, ale jsem strašně šťastná, že máme zlato. Je jedno, jestli v základní hrací době, nebo ne.

Jak se zrodila rozhodující zlatá branka?
Vůbec netuším. Měla jsem míček na hokejce, poslala jsem ho na branku a najednou rozhodčí ukázala, že to je gól. Nikdo to už nijak neřešil, ani jsem nejdříve nevěděla, kdo branku dal. Byly to obrovské emoce, hlavně že balonek do sítě spadl.

Jaké byly pokyny od trenéra před začátkem třetí třetiny?
Věděly jsme, že od druhé třetiny byl náš tým jasně lepší. Američanky točily dvě formace, my jsme měly více sil, hrály to na tři lajny. I když se nám nepodařilo udržet těsné vedení, nejdůležitější je, že jsme to zvládli.

Šla na vašich soupeřkách znát únava?
Hrály na dvě lajny, takže postupně unavenější určitě byly. Potom se už jen snažily nahazovat míčky a vymýšlet přečíslení. Myslím, že od půlky zápasu jsme udávaly tempo my.

Jak důležité bylo zůstat mimo trestnou lavici? Američanky daly hned z první přesilovky gól.
Určitě velmi důležité. My také daly gól z přesilové hry, je znát, když jedna hráčka na ploše chybí. Myslím ale, že rozhodčí hru nechávaly plynout, což je dobře, protože aspoň byl duel vyhrocenější.

Pomohlo vám po psychické stránce, že jste ve třetí třetině dlouho vedly a nemusely tak dotahovat ztrátu?
Jasně. Je to vždycky lepší, protože se může stát cokoli, hraje se pětačtyřicet minut, dostat góly a dotahovat je hrozně náročné.

Může dnešní zážitek ještě něco překonat?
V nejbližší době určitě ne.