Více Zavřít
Zápas

Američané přetlačili Švýcarsko a ovládli českou skupinu A2

6. 6. 2017 | Petr Sumbal
Už před zápasem měly oba týmy jistotu, že ve čtvrtfinále elitní části mistrovství světa chybět nebudou. Američané si navíc mohli v případě vítězství zajistit rovnou konečné první místo ve skupině A2. A to se jim také povedlo. USA vykročily za svým cílem dobře, už v polovině první třetiny se dostaly do vedení. Ve druhé části zápasu dokázali Švýcaři využít přesilovou hru a srovnali skóre. Ve třetí patnáctiminutovce měl velkou šanci Švýcar Schildknecht, ale orazítkoval pouze břevno. A tak o čtyři minuty později udeřily USA. Branka Jima Daughertyho se později ukázala být vítěznou a Američané ovládli s jedenácti body skupinu A2. Švýcaři mají bodů šest a skončí třetí za českým výběrem.

Ohlasy

Marc Müller (nejlepší hráč Švýcarska): Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Měli jsme dost šancí na to, abychom vyhráli, takže je to velká škoda. Bylo to pro nás důležité utkání, potřebovali jsme body, ale teď už se musíme soustředit na čtvrtfinále. Pokud se budeme dál zlepšovat, můžeme předvést opravdu dobrý výkon. Když prohrajete 1:2 se Spojenými státy, značí to, že můžete hrát s každým týmem na turnaji. Viděli jsme všechny naše potenciální soupeře, teď si musíme počkat, který z nich na nás vyjde, a připravit se na něj.