Více Zavřít
Zápas

Překvapení se nekoná, Britky podlehly favorizované Kanadě 0:11

4. 6. 2017 | Klára Petrásková
Zápas mezi Kanadou a Velkou Británií byl zahájen symbolickou minutou ticha za oběti nedávného teroristického útoku v Londýně. Poté už rozhodčí vhodila úvodní míček a začala samotná hra. Kanaďanky už od samého začátku potvrzovaly roli favoritek, když své protihráčky téměř k ničemu nepustily a ještě před úvodní pauzou vedly 3:0. Podobný obrázek byl na hřišti k vidění i následujících třicet minut, během nichž zasadily hráčky javorových listů Britkám dalších osm přesných ran. Na vítězství 11:0 se velkou měrou podepsala Jamie Lee Rattrayová, která v utkání zaznamenala pět branek a navrch ještě dvě asistence.

Ohlasy

Becky Kasnerová, útočnice Velké Británie: Byl to skvělý zápas. Jsem hrdá na celý tým, je úžasný. Všechny holky byly trochu unavené po předchozím utkání s Českou republikou, Kanaďanky byly možná o trochu víc odpočaté.

Tyrel Spitzer, hlavní trenér Kanady: Po včerejší těsné prohře jsme chtěli zlepšit útok, takže jsem v něm udělal několik změn. Máme letos nové hráčky a bylo dobré je vidět v akci. Rozvíjely kreativitu v ofenzívě a doufáme, že tato chemie se přenese i do dalšího zápasu. Také chceme eliminovat chyby, když zrovna nejsme v držení míčku. V předchozím zápase Slovensko své šance využívalo, a to chceme omezit.