Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Britové jsou v B-pool finále, v emotivním duelu zdolali Arménii 4:2

8. 6. 2017 | Klára Petrásková
Složení finále skupiny B mistrovství světa je známé, střetnou se v něm celky Bermud a Velké Británie, která si postup vybojovala přes celek Arménie. V ofenzívní podívané bylo důležitým faktorem vypracování třígólového náskoku, jímž Britové disponovali už v polovině základní hrací doby. Závěr zápasu se nesl na vlně emocí, která přinesla řadu vyloučení, změnu ve skóre však nikoliv. Po semifinálové porážce 2:4 si Arméni zahrají alespoň zápas o třetí místo, jenž je stejně jako finále na programu v pátek odpoledne.
 

Ohlasy

Haig Genc Avedissjan (kapitán Arménie): Ušli jsme dlouhou cestu, abychom se dostali tam, kde teď jsme. Na mistrovství před dvěma lety jsme skončili poslední. Tenhle rok jsme měli šanci vyhrát zlato, trénink nás posunul daleko. Ztratili jsme důležitý zápas, takže jsme trochu zklamaní. Ale doufáme, že zítra vyhrajeme alespoň bronzovou medaili.

Brian Marchetti (brankář Velké Británie): Myslel jsme si, že to dnes bude daleko složitější než v posledním zápase Velké Británie. Můj tým byl domluvený na tom, co bude hrát, s čím do hry vstoupíme. Brzo jsme šli do vedení, se kterým jsme pracovali až do konce. Rozhodčí byl perfektní, tým byl perfektní. Byla to skvělá hra.