Více Zavřít
Zápas

Karibské derby pro Haiti. V utkání plném obratů porazilo Kajmanské ostrovy 7:5

1. 6. 2017 | Klára Petrásková
Kdo ve čtvrteční podvečer zavítal do malé haly na souboj dvou celků z Karibiku, rozhodně nemusel litovat. Na góly i vyloučení bohaté klání nabídlo hned několik zvratů ve skóre a o vítězi zápasu nebylo rozhodnuto prakticky až do konce. Jako první se do vedení dostaly Kajmanské ostrovy, ještě do konce první třetiny ale vedení na svou stranu strhlo Haiti. Po druhé části hry měli na svém kontě o branku víc pro změnu Kajmani, závěrečná část však patřila především mužstvu z Haiti. To totiž dokázalo svému soupeři vsítit hned 3 góly a zvítězilo 7:5.

Ohlasy

Hlavní trenér Haiti: Hru jsme začali opravdu skvěle, ale v druhé třetině jsme se dostali z naší hry. Máme několik nových hráčů, kteří byli nervózní. Začali jsme tedy častěji navštěvovat trestnou lavici. Co lidé viděli v druhé třetině nebyl tým Haiti, ale ve třetí jsme vše hodili za hlavu a hráli svou hru. Navíc nás k vítězství hnala podpora od fanoušků, což pro nás znamená mnoho. Přijeli jsme zdaleka a pouze sami, ale lidé nás tu vřele přijali a za to bychom lidem v Pardubicích chtěli poděkovat. Těšíme se na skvělý turnaj.

Hlavní trenér Kajmanských ostrovů: Pro nás to bylo první kolo tohoto turnaje. Bylo to opakování finále v roce 2015. Pro obě strany to byl velmi těžký zápas. Bohužel jsme nebyli lepší ve střílení gólů. Když se hrálo pět na pět, hráli jsme skvěle. Doufáme, že zůstaneme nahoře.