Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Hongkong přehrál Kajmanské ostrovy a čeká jej boj o zlato v rámci B skupiny MS

8. 6. 2017 | Petr Sumbal
V první třetině bylo k vidění poměrně dost šancí, ale gól diváci v malé hale neviděli. Zásluhu na tom měl hlavně brankář Kajmanských ostrovů Slipčenko, který několikrát svůj tým výrazně podržel. Během první třetiny musel být Slipčenko i ošetřován, k jeho vystřídání nakonec nedít nemuselo. Ve druhé třetině začal Hongkong proměňovat šance. Dvakrát se trefil Kwan, třetí trefu přidal Reid. Do třetí třetiny už nenastoupil Slipčenko a diváky mohutně podporované Kajmanské ostrovy zadělaly na pořádné drama. Trefily se dvakrát během 22 sekund a rázem ztrácely jen jeden gól. Důležitou vyrovnávací trefu už ale přidat nedokázaly. Hongkong narazí ve finále B skupiny MS na lepšího z dvojice Velká Británie - Arménie.
 

Ohlasy

Matthew Lui (brankář Hongkongu): Byl to pro nás hodně náročný zápas, oba týmy moc chtěly do finále. K nám se míčky párkrát lépe odrazily a bylo to nakonec jen o jednom gólu, mohlo to dopadnout jakkoliv. No a teď jsem ve finále!

Chris Yeramian (útočník Kajmanských ostrovů): Od začátku to byl velmi těžký zápas, ale týmový duch zafungoval dobře, takže jsme dokázali třikrát skórovat. V druhé třetině jsme byli mnohokrát vyloučeni, bylo tedy těžké kontrolovat výsledek. V třetí třetině jsme se snažili kontrovat a tvořit hru, ale nebylo to z naší strany dobré.