Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Javorové listy rozebraly severské Finsko sedmi brankami

3. 6. 2017 | Petr Dejnožka
Kanada, jakožto jeden z kandidátů na zisk cenného kovu, ve druhém zápase na turnaji napravila úvodní zaváhání proti Řecku a s Finy jednoznačně zvítězila. Do vedení se sice v úvodním dějství dostali Seveřané, favorizovaný celek ze zámoří ale ještě do přestávky skóre otočil ve svůj prospěch. Kanaďané nakonec nastříleli do sítě finského gólmana sedm branek, o které se postarala sedmička různých střelců. Javorové listy jsou po dvou zápasech na pěti bodech, Finové zůstávají na chvostu s nulou.
 

Ohlasy

Santtu Sirkkala (hráč Finska): Byl to velmi náročný zápas. Hrálo se ve velmi rychlém tempu, podobně jako v prvním utkání na turnaji. Možná jsme trochu zaspali úvod první třetiny. Příště musíme hrát dobře od začátku až do konce. Musíme být také efektivnější v předbrankovém prostoru.

Ray Cook (asistent trenéra Kanady): Byl to náročný zápas, který rozhodl náš širší kádr. Říkal jsem hráčům, že musíme více střílet, navíc jsme se na tréninku zaměřili na několik speciálních věcí. Musíme stále pracovat, abychom náš nejlepší výkon podali v zápasech play-off.