Více Zavřít
Zápas

Libanon slaví historickou výhru, Bermudy porazil 6:1

8. 6. 2017 | Klára Petrásková
Při své první účasti na světovém šampionátu si může Libanon odškrtnout důležité políčko a s prázdnou domů neodjede. Po prvním ze dvou zápasů o konečné 17. místo totiž Libanonští mají na kontě svou první mistrovskou výhru vůbec! Klíčem ke čtvrtečnímu vítězství byla bezpochyby úvodní třetina, v níž Libanon nejprve bleskově otevřel skóre a poté si vybojoval rozhodující třígólový náskok. Ten dokázal ve zbytku duelu ještě navýšit a i přes velmi nízký počet střel vyhrál nad týmem Bermud 6:1. Odvetné klání je naplánováno již na páteční dopoledne.

Ohlasy

Chad Cundliffe (útočník Bermud): Dnešní zápas byl trochu zklamání. Hráli jsme tvrdě a vytvářeli si nové šance, ale Libanon odvedl dobrou práci. Do zítra toho moc měnit nebudeme, pokusíme se hrát jednoduše. Musíme se dostávat hloub do útoku a doufat, že vstřelíme více gólů. Myslím, že zítra to bude od nás lepší než dnes.

Bassil Boulos (kapitán Libanonu): Je to opravdu skvělý pocit, všichni jsme pro tohle dřeli. Je skvělé poprvé na mistrovství vyhrát a slyšet naši hymnu. Nechtěli jsme se domů vrátit bez výhry, takže jsme všechno dali do první třetiny a myslím, že tempo se nám povedlo udržet až do konce. Vyhráli jsme a užíváme si to, ale zítra je další zápas. Budeme se muset opět soustředit a dřít tak, jako dnes, ne-li ještě víc.