Více Zavřít
Zápas

Rychlý nástup poslal Portugalce do čtvrtfinále proti obhájcům titulu

7. 6. 2017 | Petr Dejnožka
Osmifinálový souboj mezi Portugalskem a Francií přinesl velmi rychlé rozuzlení. Favorizovaný celek se prosadil čtyřikrát v první třetině a po zbytek zápasu již svůj náskok pouze pečlivě hlídal. Fantastické utkání odehrál zejména portugalský útočník Eric Camara, který ke vstřelenému hattricku přidal ještě jednu gólovou nahrávku. Francie v konečném součtu podlehla Portugalcům 2:5 a o naději posunu do elitní divize si to rozdá s Finskem. Naopak celek z Pyrenejského poloostrova se může těšit na čtvrtfinálový souboj s úřadujícími mistry světa ze Slovenska!

Ohlasy

Alex Bovoletis (trenér Portugalska): Oni mají dobrý tým. Byla to pro nás čest hrát proti Francii a užili jsme si to. Oba týmy začaly poměrně defenzivně, ale poté, co jsme dali pár branek, se to trochu otevřelo. V takových zápasech chcete dát góly co nejdříve, protože čím déle je výsledek nerozhodný, tím větší výhoda leží na straně soupeře. Hráli dobře, ale my také a už se těšíme na Slovensko. Musíme pokračovat v našich výkonech.

Marc Slupski (útočník Francie): Myslím si, že jsme odehráli velmi špatnou první třetinu, zejména co se týče hry v obranné třetině. Poté jsme se probudili, ale bylo již příliš pozdě. V zítřejším zápase si musíme pohlídat začátek a hrát více týmově.