Více Zavřít
Zápas

Řekové ukončili čekání na výhru, s Finskem neinkasovali

5. 6. 2017 | Martin Schwarz
První tři utkání na mistrovství světa nebyla podle řeckých představ. Výběr z jihu Evropy sice vydřel bod ze zápasu s Kanadou, od té doby však další úspěch nezaznamenal. Čekání na výhru skončilo až v úterý proti Finsku. Řecko po šesti minutách vedlo zásluhou přesilovkového gólu Vagenase, kterého před koncem první části napodobili Karvouniaris a Barbas. Finové dělali, co mohli, ale také v prostřední třetině se hrálo hlavně kolem jejich branky, přestože ke změně skóre nedošlo. Hosté navíc nezužitkovali ani přesilovou hru pět na tři, nakonec prohráli 0:4 a po třech zápasech ve skupině jsou bez bodu. Řecko naopak poprvé slaví.

Ohlasy

Trenéra Finska: Začali jsme opravdu špatně, hned nám do branky spadly góly, a to byl pochopitelně problém. My jsme naopak neskórovali ani jednou a zdá se mi, že naši soupeři jsou na tomto turnaji daleko lépe připraveni než náš celek. Někteří naši hráči spolu tady v Pardubicích trénovali poprvé. Zkrátka musíme absolvovat větší porci tréninků, abychom byli lepší.

George Vouloumanos (trenér Řecka): Celý zápas jsme plnili náš plán, hráli jsme velmi disciplinovaně. Aby jsme porazili silné Finsko, museli jsme využít naší rychlosti a všech našich schopností. Důležité bylo, že když jsme měli šance, tak jsme je uměli využít a dát gól.