Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Zápas o všechno! Finové si udrželi výhrou nad Francií příslušnost k A-poolu

8. 6. 2017 | Johan Čáp
První čtvrteční duel v Tipsport aréně obstaraly dva týmy, které už hrály opravdu o hodně. Finové jako pátý tým ze základní skupiny A1 bojovali o udržení v nejvyšší divizi, naopak Francouzi by se v případě výhry kvalifikovali na další světový šampionát právě mezi nejlepší desítku hokejbalových týmů na světě. Od začátku se dlouho zdálo, že zkušenosti z A-poolu budou více než francouzská bojovnost, neboť Seveřané si prakticky dvě třetiny vytvářeli jednu tutovku za druhou, z nichž však pouze jedinou zužitkoval ve startu druhé periody Aki Pietsalo. Nicméně třetí třetina přinesla pořádnou zápletku! Francouzi vyrovnali a hnali se za svým vytouženým snem, avšak Finové si uvědomili vážnost situace a znovu zabrali, čímž se znovu vrátili do vedení a vybojovali si účast v nejvyšší divizi mistrovství i pro příští šampionát.
 

Ohlasy

Jari Väänänen (trenér Finska): Před zápasem jsme si jasně řekli, že se musíme udržet v nejvyšší divizi šampionátu. Ovšem zápas byl vyrovnaný, těžký, Francouzi hráli opravdu výborně. S našim výkonem v tomto zápase jsem díky výhře spokojený, avšak celý šampionát je pro mě trochu zklamáním. Cíl bylo umístění v nejlepší šestce. V Pardubicích jsme nehráli tak, jak jsem si představoval před turnajem. V mezidobí před následujícím mistrovstvím máme před sebou ještě hodně práce.

Maxime St-Michel (trenér Francie): Jsme z B divize a daří se nám držet krok s opravdu dobrými týmy. Jejich hráči byli opravdu rychlí a na nás možná trošku padla únava z celého týdne. Hráli jsme dobře na začátku turnaje, ale teď se nám nějak nakupila zranění. Před tímto zápasem jsme měli hned sedm zraněných hráčů a několik z nich muselo nastoupit. Náš brankář Louis Laferte odchytal dobrý zápas.