Více Zavřít
Zápas

Až samostatné nájezdy rozhodly o vítězství Arménie

1. 6. 2017 | Vít Trubička

Poslední večerní duel úvodního dne v malé hale sehrály týmy Arménie a Hongkongu. Hned zkraje utkání měla Arménie zcela jasnou převahu a již ve třetí minutě se ujala vedení. Poté se Hongkong pomalu nadechoval, načež byl opět sražen na kolena druhou arménskou brankou. Od té doby hrály oba týmy víceméně vyrovnaný hokej plný neproměněných šancí na obou stranách. Těsně před koncem druhé třetiny Arménie využila svůj déle trvající nápor pojištěním si dosavadního vítězství. Třetí třetinu měl převážně ve své režii tým Hongkongu, který dokázal zvrátit vývoj utkání třemi brankami v závěru třetiny. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž uspěl tým Arménie.

Ohlasy

Jegjha Der Ohanessjan, útočník Arménie: Je to skvělé. Je to moje první výhra s tímto týmem na této úrovni, takže to pro mě hodně znamená. Když jsme vedli 3:0, možná jsme trochu polevili, ztratili jsme na chvíli koncentraci, už jsme si mysleli, že je rozhodnuto. Museli jsme se trochu přeskupit a znovu zkoncentrovat, gólman nás podržel a nakonec se nám podařilo urvat velké vítězství. Při tréninku chodím většinou z nájezdu do forhendu, ale teď to nějak vyplynulo do bekhendu. Když to tam o tyčku zapadlo, nedokázal jsem udržet emoce. Obyčejně góly z nájezdů tolik neslavím, ale tady jsem to prostě pustil všechno ven. Byl to zábavný zápas.

Lokki Kwan, kapitán hongkongského týmu: Byla to velmi náročná hra. Nechtěli jsme ji poslat do nájezdů. Věděli jsme, jak zvítězit, ale nezměnili jsme styl naší hry. Naštěstí jsme hodně běhali a začali jsme dominovat, ale už bylo pozdě.