Více Zavřít
Zápas

Boje ve skupině B4 odstartovaly! Arménie udolala bojovné Libanonce

5. 6. 2017 | Johan Čáp
Zahajovací duel skupiny B4, ve které se rozhoduje o dvou postupujících do semifinále B divize, obstaraly týmy Arménie a Libanonu. Ze začátku vše vypadalo, že Arménie bude mít vše pod kontrolou, avšak Libanon, který bojuje na svém prvním šampionátu v historii, nic nevzdával. Snaha „světových premiantů“ se vyplatila na konci první třetiny, kdy Michael Habib za všeobecné radosti libanonské střídačky vyrovnal na 1:1. Ve druhé třetině se situace opakovala v bleděmodrém, Arménie se dostává do vedení, avšak bojovní Libanonci díky přesné dělovce Habera znovu srovnávají. Závěrečná perioda už však byla plně v režii kavkazských bojovníků, ti si divácky atraktivním pojetím hry dokázali vytvořit tři gólové šance, které bez potíží zužitkovali, čímž si zapisují důležité body pro případný postup do play-off B-poolu.

Ohlasy

Gabi Misakjan (trenér Arménie):Tato výhra je velice důležitá, avšak také stála hodně úsilí. Soupeřovi se samozřejmě asi nedýchá tak dobře jako nám, je to pro nás ale bezesporu velký úspěch. Naše cíly ovšem jsou výše, chceme vyhrát i zbytek zápasů v B divizi. Jsem velmi spokojen s našim výkonem, neboť Libanonci hráli výborně, tvrdě makali. Jako týmy se dobře známe, hodně jejich kluků jsou naši kamarádi. Soupeř ušel už dlouhou cestu od svých prvních začátků, což bylo dnes na hřišti dost dobře vidět.

Bassil Boulos (kapitán Libanonu): „Povedlo se nám se dvakrát vrátit do zápasu a vyrovnat skóre. Potřetí už jsme to bohužel nedokázali, bojovali jsme ale až do úplného konce a já jsem na všechy opravdu hrdý. Odehráli jsme dobré utkání. Každá prohra je zklamání, ale aspoň jsme prohráli a ukázali, že můžeme hrát s každým týmem z B divize. Opravdu jsem na svůj tým hrdý, čtyři zápasy ve čtyřech dnech jsme dokázali pokaždé bojovat až do samotného konce.“