Více Zavřít
Zápas

Úřadující mistři ze Slovenska proti Finsku nezaváhali

2. 6. 2017 | David Klier
Držitelé titulu mistrů světa vstoupili do utkání skvěle, již ve třetí minutě se trefil Marek Slovák. Do první přestávky Slovensko vstřelilo další gól, tentokrát z přesilovky. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2. V prostřední periodě byly k vidění dva góly, jeden na straně Slovenska, ten druhý na straně Finska. Poslední dějství branku nenabídlo, Finsko tedy podlehlo Slovensku 1:3.

Ohlasy

Sami Pietsalo (Finsko, hráč zápasu): Slováci jsou velice dobří, jsou rychlý tým, proti nim musíme hru zklidnit. Museli jsme hrát dobře v obraně, hlavně na začátku zápasu, to se nám nepovedlo a dostlali jsme rychlý gól. (O svém gólu) Prostě jsem chtěl vystřelit co nejrychleji co to šlo a naštěstí míček zapadl do branky. Dát gól je skvělý pocit, potom jsme se v kabině bavili, že když dáme gól v přesilovce tak se můžeme vrátit do zápasu, to se nám naneštěstí nepovedlo.

Lukáš Piják (Slovensko, hráč zápasu): Věděli jsme že to nebude nic lehkého, od začátku jsme na Finy tlačili, chtěli jsme dát rychle góly a to se nám povedlo. Potom to již bylo vyrovnané, nakonec jsme to však dokázali dotáhnout do vítězného konce. Samozřejmě jsem rád, že jsem získal cenu hráče zápasu, přece jen jsou pro mě přednější výsledky týmu.