Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Češi poprvé prohráli, s Američany padli po boji v nájezdech

3. 6. 2017 | Matěj Vybíral
Česká reprezentace odehrála ve třetím dnu už svůj třetí zápas na turnaji, tentokrát před výborně zaplněným hledištěm a skvělou atmosférou, kterou tvořilo 5863 diváků. A v tomto utkání Češi poprvé poznali hořkost porážky. Zažili velký souboj, ze kterého odešli s jediným bodem, když Američané dokázali srovnat dvojí vedení domácí reprezentace. K dalšímu duelu nastoupí český tým v pondělí, kdy od 20.10 hodin vyzve Portugalsko.
 

Češi si přenesli pohodu z úvodních dvou zápasů i do souboje s Američany a začali skvěle. Už ve druhé minutě na trestnou lavici usedl za nedovolenou hru tělem Jess Hacket a domácí v přesilovce poprvé rozjásali skvěle zaplněnou Tipsport arenu. Daniel Dědič si na modré čáře dlouho připravoval střelu a to se mu vyplatilo, tvrdou ranou se trefil přesně k pravé tyči!

Při hře čtyři na čtyři mohl vedení navýšit Ondřej Březina, dokonce rozjásal velkou část domácích fanoušků, ale míček po jeho dorážce doputoval do branky, až když byla posunutá. Úzkostliví rozhodčí vylučovali dále a výborně fandící čeští fanoušci chtěli vidět další branky, ale Češi další dvě nabídnuté přesilové hry nevyužili. Největší šanci měl Fejfar, ten však ležícího Rerthaga nepřekonal. A tak přišla americká odpověď. V 15. minutě po čtyřech vteřinách přesilovky se štěstím propálil Heczka Denny Schlegel, do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Ve druhé třetině pokračovala vyrovnaná hra s šancemi na obou stranách. První velkou měl Slanec, který zblízka dorážel, ale neměl na střelu čas ani prostor, takže branku netrefil. Obrovskou šanci měly i Spojené státy, konkrétně Cody Black, který naštěstí pro domácí sám před Heczkem minul, navíc ještě vlašimského brankáře zbořil.

Po sérii šancí přišla i branka, a k radosti českých fanoušků do sítě Spojených států. Z ničeho nic se před brankou objevil Tomáš Fejfar, kterému efektní zadovkou poslal zpoza branky balonek Lux, a útočník Kert Parku svým čtvrtým gólem na turnaji pohotově vrátil vedení zpět na českou stranu.

Češi poté čelili dvojnásobné přesilovce Američanů, ale sehráli ho výborně, Lukáš Heczko podporovaný skvěle bránící obranou už míček ve druhé části za svá záda nepustil. Naopak vedení mohl navýšit v akci dva na jednoho Peschout, ale Carter mu včas lehl do střely.

Do třetí periody Češi nastoupili opět skvěle. Po pravé straně utekl Hnízdil, zakončil pod horní tyč, oranžový míček skončil za brankovou čárou, rozhodčí ale rozpažil a gól neuznal. Podobná situace nastala i na druhé straně, ale úplně opačně. Střela Jonnyho Ruize se od horní tyče odrazila ven z brány, rozhodčí však tento gól uznal, což naštvalo fanoušky v hledišti. Nikdo s tím ale nic nemohl udělat, skóre bylo 2:2, a protože do konce třetí třetiny gól nepadl, rozhodovaly nájezdy.

V nich se čeští hokejbalisté neprosadili ani jednou, zatímco na druhé straně mířil přesně v první sérii Cody Warila a vybojoval pro USA bod navíc.

Ohlasy

Drahomír Kadlec (trenér české reprezentace): Já si myslím, že to utkání bylo z obou dvou stran kvalitní, že to byl hokejbal se vším všudy. Skončilo to 2:2 a nájezdy, to už je loterie a štěstí se přiklonilo na stranu Američanů. Ale ten turnaj je rozehraný, máme za sebou tři dny, tři utkání, máme teď volno, připravíme se v pondělí na Portugalce a příští týden začíná play off, tam už se bojuje o medaile.

Cory Herschk (trenér USA): Věděli jsme, že to bude velmi rychlá hra, potkaly se jedny z nejrychlejších týmů na turnaji. Očekávali jsme, že se bude hrát hodně do těla, což se potvrdilo zvlášť v první třetině. Bylo to hodně o odrazech a velká část z nich pro nás byla šťastná.