Více Zavřít
Zápas

Řecko potrápilo Slovensko, to se nakonec vzchopilo a vyhrálo

3. 6. 2017 | David Klier
Do posledního zápasu dne šli Slováci jako jasní favorité, na hřišti to však příliš vidět nebylo. Po první třetině prohrávali svěřenci trenéra Ďurise 1:0 a měli co dělat, aby skóre otočili. Ve druhé periodě zaznamenal svůj třetí bod na turnaji Lukáš Piják, který dorazil vyraženou střelu do branky. V závěrečném dějství Slovensko přidalo další dvě branky a dotáhlo i třetí zápas na turnaji do vítězného konce.

Ohlasy

Jozef Minárik (kapitán, Slovensko): Věděli jsme co nás čeká, Řecko je silný, houževnatý a bojovný soupeř, trénují v Kanadě takže jsme věděli do čeho jdeme. Dostali jsme se pod tlak když jsme dostali gól ve třetině, ve které jsme byli paradoxně lepší. Ale myslím, že hrou ve druhé a třetí třetině jsme se uklidnili. Trochu mě mrzí závěr zápasu ze strany Řecka, oni to trochu neustáli a dohrávali nás v soubojích ale jsme rádi že jsme vyhráli.

John Adamou (asistent kapitána, Řecko): Tohle byl zatím nejlepší zápas co jsme na tomto turnaji odehráli. Velký zápas jsme měli proti Kanadě, den potom proti Indii jsme neměli moc energie, ale dneska jsme sehráli dobré utkání. Teď se musíme soustředit na náš další zápas proti Finsku. A také musím říct, že organizace celého turnaje je skvělá.