Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Kanaďané na závěr čtvrtého hracího dne zničili Indii

4. 6. 2017 | Petr Dejnožka
Celek Javorových listů zatím projíždí pardubickým turnajem bez jediné porážky, vítězství číslo tři zaznamenal v souboji s týmem Indie. Kanada za hladkou výhrou vykročila dvěma brankami v úvodní třetině a po zbytek zápasu skóre ještě navýšila. Kanadský gólman Barlow navíc Indům skórovat nepovolil a vychytal čisté konto, v poli se nejvíce dařilo Danicku Martelovi, jenž zatížil konto indického soka hned třemi góly. Díky výsledku 8:0 zůstal celek ze zámoří v boji o první místo v tabulce, o které si to rozdá v závěrečném souboji skupiny proti Slovensku.
 

Ohlasy

Jordan Escott (útočník Kanady): Během turnaje jsme změnili několik věcí, které si za několik dní sedly a dnes se nám velmi podařily. Ukázali jsme, že máme v přesilových hrách velkou sílu. Nyní nás čekají Slováci, kteří nás v roce 2015 porazili ve čtvrtfinále. Bude to skvělé utkání a my jim chceme dva roky starou porážku oplatit.

George Chanal (asistent trenéra Indie): Hráli jsme velmi dobře pět na pět, ale měli jsme problém s nedisciplinovaností. Kanada zde má fantastické přesilovky a ukázala to i proti nám. My jsme také měli v přesilových hrách několik příležitostí, ale skórovat se nám nepodařilo. Soupeři vyšla zejména první polovina utkání.