Více Zavřít
Zápas

Kanaďanky měly namále, s Itálií však nezaváhaly

6. 6. 2017 | Martin Schwarz
Italské hráčky zatím další přilepšení do tabulky nepřidají. Se soupeřkami z Kanady sice držely krok, když po úvodních patnácti minutách prohrávaly o jedinou branku. Pak ale ženy ze Severní Ameriky začaly tahat za delší konec lana, během prostřední části navýšily náskok na rozdíl dvou zásahů. Italky dokázaly zdramatizovat třetí třetinu, na jejím počátku totiž pověsila míček do sítě Furlettiová Blombergová, rázem bylo o zábavu postaráno. Vyrovnání však Kanada nepřipustila. Přidala pojistku v podobě třetího a čtvrtého gólu, načež oslavila výhru 4:1.

Ohlasy

Tam Walsh (asistent trenéra Kanady): Byl to velmi těsný zápas, hlavně pokud se budeme bavit o naší snaze nastřílet branky. V tom byl hlavní problém, ze svých šancí jsme nedokázali skórovat, až potom ve třetí třetině. Často si naše hráčky přihrávaly ve chvílích, kdy už mohly zakončovat na branku. Také jsme byli překvapeni, jak dobře chytala italská brankářka. Náš soupeř dnes celkově podal týmový výkon, hráli lépe, než jsem očekával.