Více Zavřít
Zápas

Slovensko dál válí, porážkou Kanady ovládlo skupinu

6. 6. 2017 | Martin Schwarz
Úterní večer nabídl jeden z největších taháků základních skupin šampionátu, postavila se proti sobě mužstva Kanady a Slovenska. Už v první třetině diváci sledovali atraktivní hokejbalovou podívanou, vysoký počet šancí ovšem nevedl k otevření skóre utkání. Jeden z brankářů poprvé kapituloval až šest a půl minuty po začátku prostřední části, Slovensko vedlo 1:0 zásluhou Borise Oravce. Náskok navýšil před druhým odchodem do kabin ránou z dálky Filip Titka. Další gól přidal ve třetí periodě Jaroslav Martinusík a s Kanadou bylo zle. Ztrátu už nedotáhla. Slovensko končí ve skupině A1 první, když neztratilo ani bod.

Ohlasy

Jozef Ďuris (hlavní trenér Slovenska:) My jsme samozřejmě spokojení, ale turnaj teprve začíná, takže teprve přijdou zápasy, na které se musíme soustředit. Nás vždycky zdobila skromnost, takže my půjdeme den po dni. Ale musím říct, že oproti horšími začátku turnaje se zlepšujeme, jsem za to velmi rád. Zápas s Kanadou pro nás byl zatím nejtěžší, Kanada má silné mužstvo. My se ale na soupeře dobře připravili.