Více Zavřít
Zápas

Američanky i s McCueanovou v sestavě porazily Velkou Británii a postupují do semifinále

7. 6. 2017 | Petr Sumbal
Oba ženské výběry anglicky mluvících zemí měly před sebou poslední zápas ve skupině. Pouze vítězství by Velké Británii zajistilo postup do semifinále a už od úvodních minut zápasu bylo zřejmé, že překvapení se konat nebude. Američanky, psychicky povzbuzené návratem Kayly McCuenové, která předchozí zápas proti Česku nedohrála kvůli srážce hlavou s mantinelem a putovala ihned do nemocnice, otevřely skóre už v páté minutě. Na druhou branku USA si dokonce zázračně uzdravená Kayla připsala asistenci. Po dvou třetinách to bylo na střely 31:2 a na góly už 5:0 pro hokejbalistky ze Severní Ameriky. Třetí třetina byla ze strany Britek tou nejlepší, ale ani tak se jim čisté konto brankářce Bekkeringové překazit nepovedlo. Naopak to byly hráčky USA, které ještě jednu branku na svůj střelecký účet přidaly a stanovily tak konečné skóre 6:0.

Ohlasy

Carl Graham (asistent trenéra Velké Británie): První dva utkání tady na turnaji byly velmi rozdílné od těch, na které jsme byli zvyklí z domova, ale pořád jsme doufali, že dokážeme vyhrát a proti Itálii se to opravdu povedlo. Pak proti Slovenkám a Američankám jsme hráli určitě lépe než na mistrovství před dvěma roky. Nechtěli jsme je nechat diktovat tempo hry, chtěli jsme hrát náš systém a naopak je přinutit, aby se ony musely přizpůsobit nám. A myslím si, že v posledních dvou utkáních to bylo vidět a doufám, že nám to vydrží do posledních dvou utkání proti Itálii.

Gwen Ranquistová-Lemieuxová (trenérka USA): Byla to pro nás skvělá příležitost, jak zakončit práci, o kterou se tu celý týden snažíme. Hráčky se na začátku turnaje moc neznaly, takže se hlavně snažíme co nejčastěji střílet, protože v prostoru před brankou se rozhoduje. Soustředíme se opravdu hlavně na tyto jednoduché záležitosti.