Více Zavřít
Zápas

Slovensko na úvod přehrálo Indii, rozhodlo v první třetině

1. 6. 2017 | Martin Schwarz
Slovenští hokejbalisté vykročili za obhajobou titulu z předchozího světového šampionátu úspěšně. Na startu turnaje vyzvali tým Indie, už během první třetiny dávali soupeři znát, proč v roce 2015 slavili zlato. Před začátkem prostřední části Slováci drželi náskok 3:1, když se pokaždé trefili při plném počtu hráčů na hřišti, trestné střílení však neproměnil Hrivnák. To druhá perioda skončila bez branek, přestože oba celky často faulovaly, čímž dávaly druhé straně možnost skórovat. Gólmani neinkasovali ani v rámci závěrečné patnáctiminutovky, Slovensko tudíž porazilo Indii 3:1 a má první tři body do tabulky skupiny A1.

Ohlasy

Jozef Ďuris (trenér Slovenska): Na zápas jsme se poctivě připravovali, protože nám bylo jasné, že Indie bude těžký soupeř. První třetinu jsme zahráli přesně tak, jak bylo potřeba, podle představ. V další fázi zápasu Indie zlepšila pohyb a zvýšila tempo, ale i tak si myslím, že náš tým měl utkání pod kontrolou. Kdybychom využili více šancí, bylo by to lepší, ale i tak jsme spokojeni.

George Chanal (asistent trenéra Indie): Slovensko je jeden z nejlepších týmů, takže nám bylo jasné, že to bude těžké utkání. V zápase přišlo mnoho vyloučení a přesilovek, jenže nikdo je nevyužil. Rozdíl byl v tom, že Slovensko zužitkovalo aspoň možnosti při hře pět na pět, to my ne. Nehráli jsme dnes svůj hokejbal. Na druhou stranu, postupem zápasu se naši kluci zlepšovali a brankář Slovenska měl i trochu štěstí při některých odrazech.