Více Zavřít
Zápas

Osmnáct vteřin rozhodlo. Řekové zvládli bleskový obrat a jsou ve čtvrtfinále!

7. 6. 2017 | Klára Petrásková
Osmifinálový souboj mezi Řeckem a Haiti odstartoval z obou stran aktivně, branky si však oba soupeři schovali až do samotného závěru první třetiny. Haiti ale ani pořádně nestihlo oslavit svou využitou přesilovku a skóre bylo opět vyrovnané, když se Řekům hned v následující minutě povedlo odpovědět. Ale „jen“ vyrovnání balkánskému týmu nestačilo a za pouhých 18 vteřin už slavil vedoucí gól. Spíše nahození než střelu Michaela Piniose z velké vzdálenosti ještě rozhodčí kontrolovali na videu, to ale ukázalo, že míček v bráně skutečně byl. Ve zbývajících třiceti minutách pak Řecko přidalo ještě třetí gól a po výhře 3:1 slaví postup do čtvrtfinále. V něm se postaví týmu Spojených států.

Ohlasy

Mario Argiris (útočník Řecka): Byl to dobrý a těžký zápas, oba týmy hráli dobře. Vždycky jdeme do zápasu s tím, že chceme skórovat a v tom samém musíme pokračovat i ve čtvrtfinále.

Robert Haddock (trenér Haiti): Bohužel jsme dnes prohráli, ale kluci v zápase nechali vše. V první třetině jsme měli pár smolných odrazů míčku a už jsme se bohužel nedokázali úplně vzpamatovat. Musím ale ocenit mé hráče, kteří se nikdy nepřestali snažit. Ať jsem se obrátil na kteréhokoliv z nich, vždy jsme věděl, že odevzdá stoprocentní výkon. Sice nejsme v nejlepší osmičce, ale už klepeme na dveře. Příští mistrovství světa se s námi znovu bude muset počítat, budeme připraveni znovu zabojovat.