Více Zavřít
Zápas

Je znám poslední semifinalista, Kanada si hladce poradila se Švýcarskem

8. 6. 2017 | Matěj Vybíral
Do posledního čtvrtečního čtvrtfinále nastoupil druhý tým ze skupiny A1 proti třetímu týmu A2, neboli Kanada proti Švýcarsku. Kanada jako favorit měla jasně navrch a zaslouženě zvítězila 5:1. Javorové listy si zahrají semifinále, konkrétně zítra v 16:00 proti Řecku. Švýcaři budou hrát o páté až osmé místo, zítra od 11 hodin vyzvou Spojené státy americké.

Od první minuty utkání Kanada potvrzovala roli favorita, byla aktivnější a zaslouženě se dostala do vedení. Po střele Dentremonta měl poklidnou pozici Stephen D´Abadie, který dorazil míček do prázdné branky. Uplynulo pět minut a Kanada se mohla radovat znovu. V přesilovce se do úniku dostal Danick Martel, pohyby rukou zmátl Sidlera a forhendovým blafákem mu nedal šanci, Kanaďané tak šli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Tam se ovšem zapomněli, Švýcaři do druhé periody nastoupili mnohem lépe, ale ani jednu šanci nevyužili. Naopak šli opět do oslabení a to javorové listy umí potrestat skvěle. Po rychlé kombinaci se trefil pod víko Brian Szolga a zdálo se, že je rozhodnuto. Utkání ovšem zdramatizoval kanadský brankář Barlow, který pustil za svá záda nahození Mária Paulíka až od červené čáry! Před třetí částí tedy ještě žila švýcarská naděje.

Ta však zhasla hned úvodu. Javorové listy využily už třetí přesilovku! Po velkém tlaku se z pravého kruhu trefil Marcus Power. Kanaďané v klidu dohrávali závěr utkání a dokonce ještě přidali jednu branku. Krásnou parádičku předvedl Remi Laurencelle, který si prostrčil hokejku mezi nohama a stylově zakončil. Další branka už nepadla, Kanaďané se radují z postupu do semifinále po výhře 5:1.

Ohlasy

Ian Moores (hlavní trenér Kanady): Byl to dobrý zápas, jsme rádi za vítězství a postup do semifinále. Švýcaři hráli dobrý turnaj a byli nám kvalitním soupeřem, výhra 5:1 nás určitě těší. S Řeky jsme hráli už v prvním zápase turnaje, kdy jsme vyhráli na nájezdy. Ale víme, že teď budou hodně povzbuzeni po skalpu Američanů. Mají dobrý tým, určitě se na ně připravíme. Jsem si jistý, že to nedostaneme zadarmo. Bude to těžký zápas.

Mario Paulík (útočník Švýcarska): Myslím si, že jsme lehce zaspali první třetinu. Chlapci měli trochu respekt ze soupeře, kdybychom stáli o dva kroky blíže, nebylo by to tak hrozné, takhle skončila 2:0 pro Kanadu. Řekli jsme si poté v kabině, že se musíme vyvarovat zbytečných trestů. Vytvořili jsme pro Kanadu strašně moc přesilovek, ze kterých jsme dostali tři až čtyři góly a takové mužstvo jako Kanada se pak těžko dohání. Mají zkušenější mužstvo, je to na nich vidět. My tu máme plno nováčků, na což jsme doplatili, ale bohužel se zlepšujeme jen porážkami a doufám, že do budoucna to bude lepší.