Více Zavřít
Zápas

Gólovou přestřelku zvládli lépe Portugalci a zahrají si o páté místo

9. 6. 2017 | Petr Sumbal
Portugalsko s Indií se střetly v souboji dvou týmů poražených ve čtvrtfinále. Zatímco Portugalci podlehli Slovensku jasně 0:4, Indové zle potrápili Česko, kterému podlehli až po infarktovém závěru 1:3. Do utkání o 5. - 8. místo vstoupila lépe země z Pyrenejského poloostrova, která už v páté minutě otevřela skóre. Na góly bohatá první třetina nakonec skončila 3:2 pro Portugalce. Ve druhé části utkání Indové ještě zvýšili svou aktivitu a odměnou jim bylo vyrovnání na 3:3. Vstup do třetí třetiny však Indům nevyšel a znovu to byli Evropané, kteří se dostali do vedení. Portugalsko si už své vítězství v závěru pohlídalo a v souboji o páté místo se střetne s lepším týmem z dvojice USA - Švýcarsko. Indii čeká zápas o sedmou příčku.

Ohlasy

Jaisen Gill (obránce Indie): Utkání jsme začali trochu ledabyle. Ty góly na začátku daly ráz celému utkání. Hráli jsme dobře, bojovali jsme, ale oni vstřelili poslední gól a vyhráli. Byl to dobrý zápas, ale bohužel to nevyšlo. Někdy vyhrajete, jindy ne. Tak to prostě chodí.

Adam Carreira (obránce Portugalska): Dostávali jsme do hry ze začátku pomalu. Později jsme se ale do hry vrátili a začali jsme hrát tak, jak chceme. Končili jsme s výhodou jediného gólu a získali jsme postup do bitvy o páté místo.