Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Američané cílí na pátou příčku, odmítli snahy Švýcarů

9. 6. 2017 | Martin Voltr
Obrovské zklamání zavládlo v kabině Američanů po čtvrtfinálovém vyřazení s Řeckem, reputaci si snaží vylepšit alespoň konečnou pátou příčkou. Za svým cílem vykročili úspěšně, když i podruhé na turnaji porazili Švýcarsko. Evropané sice dotáhli dvoubrankovou ztrátu, ale obhájce stříbrných medailí v prostřední části třemi góly během čtyř minut získal rozhodující náskok a po vítězství 6:3 si zahraje o páté místo s Portugalskem. Švýcaři se porvou o sedmé s Indií.
 

Ohlasy

Cory Herschk (trenér USA): Někdy nejdou věci vaším směrem, i když bojujete a bojujete. To, jak odpovíte, buduje váš charakter. A naši hráči dnes chtěli odpovědět. Šli jsme do zápasu s tím, abychom si na konci poslechli naši hymnu, a i když nehrajeme o zlato, jak jsme si přáli, jsem na kluky hrdý, jak bojovali a že jsme si tu hymnu mohli poslechnout. Pokaždé hrajete za spoluhráče, který sedí v šatně vedle vás, hrajete za to, abyste dokázali, že si zasloužíte něco lepšího než porážku. O to se snažíme, aby na nás mohli být fanoušci doma hrdí.

Tibor Kapánek (trenér Švýcarska): Panují ve mně smíšené pocity. Je mi jasné, že videorozhodčí je pro sport velmi prospěšný, ale dnes se mi jeho rozhodnutí přišla komická. Podle mě byla špatně uznaná branka, kdy útočník stál v brankovišti, a následně přišel neuznaný gól pro posunutí branky. Přesto musím hráčům za utkání poděkovat, celý zápas bojovali, ale soupeř využíval šance a přesilové hry, a to rozhodlo.