Více Zavřít
Zápas

Obrat par excellence! Libanon ovládl sérii o 17. místo, Bermudy končí poslední

9. 6. 2017 | Johan Čáp
Do druhého a posledního zápasu série, ve které se bojuje o konečné 17. místo, vstupoval z lepší pozice libanonský tým. Jeho čtvrteční výhra 6:1 letmo naznačila, kam by mohl směřovat páteční duel, ovšem vše bylo naprosto jinak. Hned v první třetině totiž jeho soupeř z Bermud ukázal, že ještě nelze velezkušené borce ze zámořského území Velké Británie úplně odepisovat, neboť se dostali díky brance Esteyho do vedení. Poslední perioda obou týmů v Pardubicích však přinesla další zvrat! Libanonští hokejbalisté během 79 vteřin nasázeli psychicky nalomenému protivníkovi tři branky, čímž se rozhodlo o konečném pořadí na posledních dvou místech pardubického turnaje. Libanon se při premiéře na světovém šampionátu umístí na 17. pozici, Bermudy se musí spokojit s posledním místem.

Ohlasy

Fadl Nasser, Anthony El Haddad (útočníci, Libanon): Začali jsme opravdu pomalu. Myslím si, že to byla opravdu náročná hra, ale kluci si šli pro výhru. Probudili jsme se mezi druhou a třetí třetinou. Poté, co měl trenér projev o přestávku jsme chytli šanci a šli za vítězstvím. Dokázali jsme dát tři góly v třetí třetině

Christopher Coleman (kapitán Bermud): Jsme velice zklamaní. Před turnajem jsme měli od nás mnohem větší očekávání. Začali jsme sice v prvních dvou zápase dobře, oba jsme vyhráli, ale od třetího utkání s Velkou Británií už jsme jen smolně prohrávali. Libanon si zaslouží pochvalu, poslední dva zápasy odehráli opravdu výborně. Po tomto výsledku už musíme vyhlížet další šampionát. Doufám, že z nás bude za dva roky lepší tým.