Více Zavřít
Zápas

Arménie zdolala Kajmanské ostrovy a získala bronz v rámci B skupiny MS

9. 6. 2017 | Petr Sumbal
Od začátku se hrál hodně vyrovnaný hokejbal s šancemi na obou stranách. Díky využité přesilovce ve druhé třetině se dostala Arménie do vedení 2:0, Kajmanské ostrovy však dokázaly najít odpověď a vyrovnaly. Jenže Arménie si ještě do druhé přestávky vybojovala své dvougólové vedení zpět. Ve třetí třetině země z jihozápadní Asie své vedení ještě navýšila a směřovala k historickému bronzu. Nevykolejilo ji ani snížení Kajmanských ostrovů na 3:5, naopak uzavřelo utkání gólem do prázdné brány. Arménie se účastní mistrovství světa teprve potřetí a bronzové medaile B skupiny jsou pro ni zatím největším úspěchem. Hrdinou utkání se stal střelec čtyř branek Hovig Jerijan.

Ohlasy

Matthew Halverson (trenér Kajmanských ostrovů): Tak dobře jsem Arménii ještě nikdy hrát neviděl. Jejich brankář Jean-Francois Aumais se prostě postavil na hlavu a celý zápas byl skvělý. To on byl tím rozdílovým prvkem tohoto zápasu. Musím ale pochválit i náš tým, ani za stavu jsme se nevzdali a pořád bojovali. Není lehké to přiznat, ale Arménie vyhrála zaslouženě.

Gabi Missakjan (trenér Arménie): Chlapci to dokázali společně. Po včerejšku jsme byli velmi zklamaní, protože jsme ztratili šanci na finále, ale v souboji o bronz jsme ukázali charakter. Medaile je pro nás velmi symbolická. Je skvělé, že jsme dokázali udělat dlouhou cestu za poslední roky, kdy jsme se z posledního místa dostali na medailové pozice, což dokázal zejména velmi zodpovědný tým. Je to ocenění našeho programu a doufejme, že na příštích turnajích připojíme i ženskou reprezentaci.