Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Druhá nula v řadě přinesla Italkám konečnou pátou příčku

10. 6. 2017 | Petr Dejnožka
Italské hokejbalistky si z východočeských Pardubic nakonec odvezou pátou příčku. I přesto, že v základní skupině proti Britkám prohrály, v důležitém dvojzápase nepovolily ani jednu branku. Po úvodním výsledku 3:0 byl průběh hry v závěrečném zápase turnaje velmi podobný. O rozdílovou a nakonec i vítěznou trefu se, stejně jako v prvním případě, postarala Nicole Corrierová. Itálie končí po vítězství 2:0 na světovém šampionátu pátá, Britky opět poslední.
 

Ohlasy

Rick DiBiase (trenér Itálie): Děvčata předvedla kvalitní závěr turnaje. Přivezli jsme sem kvalitní tým, který dokázal odvést dobrou práci.

Carl Wood (trenér Velké Británie): Jsem hrdý na mé hráčky za jejich dnešní výkon. Hrály tvrdě, podporovaly jedna druhou a nevzdaly se. Plnily vše, co si může trenér přát. Jsem za to velmi šťastný. Turnaj byl pro nás impozantní, nemyslím si, že holky něco podobného očekávaly. Organizátoři odvedli skvělou práci a vytvořili skvělou akci. Překvapili jsme sami sebe, že se nám podařilo splnit stanovené cíle, nyní ale musíme hledět dopředu.