Menu Zavřít
Více Zavřít
Zápas

Američané vyhráli i druhý souboj o umístění, Portugalce porazili jasně 8:2 a jsou pátí

10. 6. 2017 | Matěj Vybíral
Tým Spojených států amerických se po překvapivém vypadnutí ve čtvrtfinále s Řeckem rozhodl, že si alespoň dokráčí pro páté místo. Včera porazil Švýcarsko 6:3, dnes po třech gólech ve druhé třetině vedli nad Portugalskem 3:1. Američané měli více ze hry po celý, i když šance byly k vidění na obou stranách. Důležitou součástkou výhry Spojených států byl gólman Jonathan Rethage a také Jorden Senecal a Josh Merchant, kteří zařídili dva rychlé góly ve druhé periodě za dvacet vteřin. Ve třetí části už to byla jasná dominance Spojených států, kteřá přidali dalších pět branek a berou celkové páté místo po vítězství 8:2, Portugalsko končí šesté.
 

Ohlasy

Cory Herschk (hlavní trenér USA): Tyto zápasy v malé hale jsou vždy těžké, obzvlášť v posledním utkání turnaje, ale naši kluci ukázali, že vždycky bojujeme za každého z nás. Nikdo nechce prohrát poslední duel na mistrovství. Jsem na kluky hrdý, protože je velmi těžké zvednout se po klíčové porážce, ale nám se to povedlo.

Alex Bovoletis (hlavní kouč Portugalska): Někdy jsou tyto zápasy opravdu těžké, protože vždy chceme hrát o zlato. Snažili jsme se ze všech sil, ale tato utkání jsou vážně obtížná.